Savaş Pilotu nasıl olunur?

Glank

Hectopat
Arkadaşlar benim en büyük hayallerimden biri savaş pilotu olmak. Normalde mühendis olmak istiyorum ama pilotlukta her zaman hayalim olmuştur savaş pilotu olmak için izlemem gereken yol nedir? 10. sınıfım 11'e geçiyorum sayısal öğrencisiyim 2 yıl sıkı çalışıp elimden gelen en iyi puanı yapmak istiyorum. @Vavien. hocam bilginiz var mı? Taban puanları nelerdir ayrıntılarıyla açıklayabilecek biri var mı? Teşekkürler.

MSÜ ye girip hava harp okulu okuman lazım ordan f-16 pilotluğuna atanıcaksın gözlerin 0-0 olması lazım dereceleri. Ayriyetten çok zor.
MSÜ sınavına girmeniz gerek.
Almam gereken puanlar nedir? Hocalarım zaten bu benim hayalim yüksek ihtimalle olamayabilirim ama yürümem gereken yolları merak ediyorum sıkıntı matematik ise bir şekilde gerekirse günde 10 saat çalışır matematik öğrenirim başka zorlukları nelerdir en zoru sınav değil mi zaten?

MSÜ'ye girip hava harp okulu okumanız lazım. Ayrıyetten TYT-AYT sınavlarına da girmeniz lazım. AYT şart değildi diye biliyorum. Bunun hakkında birkaç araştırma yaparak sonucu öğrenebilirsiniz.

Böyle derseniz zaten olamazsınız, istemeniz gerek ki olabilesiniz.
Hocam istemez olmaz mıyım çok istiyorum ancak insanın ister istemez gözü korkuyor taban puanları nedir kaç net yapmam lazım kendime ona göre bir hedef koymak istiyorum bilginiz var mıdır?
MSÜ'ye girip hava harp okulu okumanız lazım. Ayrıyetten TYT-AYT sınavlarına da girmeniz lazım. AYT şart değildi diye biliyorum. Bunun hakkında birkaç araştırma yaparak sonucu öğrenebilirsiniz.
MSÜ' AYT ve TYT'ye göre nasıl bir sınav daha mı zor daha mı kolay elimdeki TYT-AYT kaynaklarına çalışmak beni MSÜ için yeterli kılar mı?

Almam gereken puanlar nedir? Hocalarım zaten bu benim hayalim yüksek ihtimalle olamayabilirim ama yürümem gereken yolları merak ediyorum sıkıntı matematik ise bir şekilde gerekirse günde 10 saat çalışır matematik öğrenirim başka zorlukları nelerdir en zoru sınav değil mi zaten?
Sınav cabası hocam kolay değil solo türk olmak sayısal 390 bin alacaksın şu yıl onumuzdeki sene 450 olur muhtemelen.

MSÜ' AYT ve TYT'ye göre nasıl bir sınav daha mı zor daha mı kolay elimdeki TYT-AYT kaynaklarına çalışmak beni MSÜ için yeterli kılar mı?

MSÜ TYT'ye benzeyen bir sınav ve ikisinden de kolay. En azından benim için öyleydi. En iyi netlerimi MSÜ 2021'de yapmıştım. TYT çalışmanız yeterli olacaktır.

Hocam istemez olmaz mıyım çok istiyorum ancak insanın ister istemez gözü korkuyor taban puanları nedir kaç net yapmam lazım kendime ona göre bir hedef koymak istiyorum bilginiz var mıdır?

Çalışırsan zor değil, korkutanlara asılma. Hava harp okulu sayısaldan 356 puanla alıyor. Şehit/Gazi yakının varsa 320 puanla alıyor. Kaynak da burada:

@Glank MSÜ, TYT mantığına yakın yapılan sınavdır. Yani AYT kadar yoğun bilgi içermez. TYT'ye yakın olduğundan ötürü çoğu YKS öğrencisi MSÜ'ye TYT'ye hazırlık olması açısından girer öyle söyleyeyim. Hava harp okulunu tutturmak için ortalama 350 puan yapman gerekiyor. Aşırı zor değil fakat yine de çalışma gerektiriyor. Burada ki asıl husus sınav değil kesinlikle, tabi tutulduğun testler. Fiziksel olarak gerçekten aşırı yoğun bir teste tabi tutuluyorsun. Boy, kilo vb. unsurların yeterliliğinden ziyade, nörolojik olarak yeterli olman gerekiyor. Maruz kalınan G kuvveti testinden bile bir çok aday bırakabiliyor direk. Yani bunlar ve daha fazlasına hazırlıklı olman gerek. Kabaca 100 adaydan 5 kişi falan anca geçebiliyordur diyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı