Scanning and repairing drive (C:) Hatası Neden Kaynaklanıyor?

yusuf-5896

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar son birkaç gündür PC açılırken bu hatayı alıyorum neden olabilir?
İşletim sistemi Wim 8.1.3 kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
HD Tune 5.50 çalıştırıp Health kısmından değerlere bakar mısın ? Eğer burada sarı ibare varsa disk ömrünü doldurmaya başlamış demektir. Kırmızı ibare varsa disk ömrünü doldurmuş ya da bir arızası var demektir.

Recep beyin dediğini yaptıktan sonra hiç bir hata ile karşı karşıya gelmezseniz. AutoChk' i kapatarak hatanın gelmemesini sağlayabilirsiniz. Tabi ki bu dediğim yazılımsal bir problem var ise.

Windows tuşu+ R
Çıkan pencereye regedit yazın.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager gelin.
BootExecute çift tıklayın. Orada ki yıldızı silin. Tamam dedikten sonra sistemi yeniden başlatın.

Ama öncelikle Recep beyin dediğini yapın.

Recep beyin dediğini yaptıktan sonra hiç bir hata ile karşı karşıya gelmezseniz. AutoChk' i kapatarak hatanın gelmemesini sağlayabilirsiniz. Tabi ki bu dediğim yazılımsal bir problem var ise.

Windows tuşu+ R
Çıkan pencereye regedit yazın.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager gelin.
BootExecute çift tıklayın. Orada ki yıldızı silin. Tamam dedikten sonra sistemi yeniden başlatın.

Ama öncelikle Recep beyin dediğini yapın.
Gelmesi önemli değil SSD olduğu için fazla beklemiyor da bunun çıkma sebebi nedir onu merak ettim. Bı sıkıntı var ki geliyor.
Adsız.png
Bu HD Tune resmi.

Genelde bozuk sektör olduğunda gelir. Otomatik onarım yapmaya çalışır. Mekanik bir disk takılı mı bilgisayarda? Bir de onu taratırmısın?

Genelde bozuk sektör olduğunda gelir. Otomatik onarım yapmaya çalışır. Mekanik bir disk takılı mı bilgisayarda? Bir de onu taratırmısın?
Bak o hiç aklıma gelmemişti hocam bi bakayım.

Ama yazızın sonunda C: paranez içinde yazıyordu hocam. C de SSD de.

Buda mekanik disk.
fff.png

Sanırım sizin SSD benimki' nin aynısı. Şimdi aklıma geliyor Firmware update yapmadıysanız yaparmısınız? İlk aldığım da bende de özellikle yazma yaparken yavaşlama söz konusuydu. Güncelleme yapınca düzelmişti.

Sanırım sizin SSD benimki' nin aynısı. Şimdi aklıma geliyor Firmware update yapmadıysanız yaparmısınız? İlk aldığım da bende de özellikle yazma yaparken yavaşlama söz konusuydu. Güncelleme yapınca düzelmişti.
Nasıl yapacağız? Benim SSD Kingstan V300. Şu anki firmware numarasını öğreneceğimiz bir yer var mı?

Son düzenleme:
Şuanda daha güncel sürüm yok diye hata verdi.
Firmware Version Number 580ABBF0
Sizdekide bu mu?

önce.JPG

Bu SSD hız testi. Okuma hızlarının daha yüksek olması gerekmiyor mu?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı