Scrikss Honour 38 dolma kalem alınır mı?

murathanc

Hectopat
Makaleler
1
Mezuniyet hediyesi olarak bir dolma kalem almak istiyorum. Tavsiye eder misiniz? Kullanan var mı memnun musunuz? Veya bu segmentte bildiğiniz önerebileceğiniz bir başka kalem var mı?
Scrickss Honour 38 dolma kalem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Atlama yapabilen bir kalem kullanımda - uzun yazılar değil sadece imza için iyidir. Scrikss 33'e benzer uç kaliteli olduğu belirtilmiş.

Atlama yapabilen bir kalem kullanımda - uzun yazılar değil sadece imza için iyidir. Scrikss 33'e benzer uç kaliteli olduğu belirtilmiş.

Uzun yazılar için önerebileceğiniz bir dolma kalem veya tükenmez kalem var mıdır peki?
(Alacağım kişinin uçlu kalemi sevmediğini yazılarını tükenmez veya dolma kalem ile yazdığını biliyorum)

300 TL civarı 38'ler, kalemkutusunda 425'e Model 419 var - klasik bir seçim olur fiyat bandında.

Ancak onun dışında internetteki bu gibi siteleri telefonla arayıp öğrenebilirsin eğer istanbulda değilsen.

300 TL civarı 38'ler, kalemkutusunda 425'e model 419 var - klasik bir seçim olur fiyat bandında.

Ancak onun dışında internetteki bu gibi siteleri telefonla arayıp öğrenebilirsin eğer İstanbul'da değilsen.

model 419 dediğiniz bu kalem midir?

Tekniğinden pek anlamıyorum ama affınıza sığınarak honour dış görünüş itibarıyla daha kaliteli duruyor sanki.

İstanbulda değilim kalemkutusu dediğiniz yer bir dükkan sanırım.

model 419 dediğiniz bu kalem midir?

Tekniğinden pek anlamıyorum ama affınıza sığınarak honour dış görünüş itibarıyla daha kaliteli duruyor sanki.

İstanbulda değilim kalemkutusu dediğiniz yer bir dükkan sanırım.
Evet bir kalem dükkanı.

Güzel fiyata bulmuşsun, tabi malzeme ve estetik konusu öndeyse senin için demek isterdim.... istemiyorum çünkü kalemi daha çok yazmak için kullanıyor diyorsun. :) Bunun sanırım 12-13 rengi olacak, bir göz at, üzerinde nervürleri olmadan da harika renkleri var.

Evet bir kalem dükkanı.

Güzel fiyata bulmuşsun, tabi malzeme ve estetik konusu öndeyse senin için demek isterdim.... istemiyorum çünkü kalemi daha çok yazmak için kullanıyor diyorsun. :) Bunun sanırım 12-13 rengi olacak, bir göz at, üzerinde nervürleri olmadan da harika renkleri var.
Elbette öncelik yazım kolaylığı ama akabinde estetik de gelir. Hediye alacağım kişi bi hanım o sebeple..
Sanırım ikisi bi arda olunca fiyatı da artıyor anladığım kadarıyla..
Son olarak bu 419 modelinin yazımı bakımından rahat diye öneriyorsunuz. Doğru anladım değil mi?

Ayrıca Nervür uç kısmına mı deniyor acaba?

Elbette öncelik yazım kolaylığı ama akabinde estetik de gelir. Hediye alacağım kişi bi hanım o sebeple..
Sanırım ikisi bi arda olunca fiyatı da artıyor anladığım kadarıyla..
Son olarak bu 419 modelinin yazımı bakımından rahat diye öneriyorsunuz. Doğru anladım değil mi?
Klasik seri, 2000'e kadar üretilip 2014 civarında geri geldi çünkü o kadar güvenilir bir şey çıkmadı piyasaya.

Rahat yazım sağlar, estetik açıdan çok takılma - nice estetik açıdan güzel dolma kalem anca imza atmaya yarıyor, hem nervürü/gravürü iyi hem ucu kaliteli bir şey için 2000+'den fiyat açabilirsin kendine. Bu 419'un bayanlara uygun harika tatlı renkleri var.

Klasik seri, 2000'e kadar üretilip 2014 civarında geri geldi çünkü o kadar güvenilir bir şey çıkmadı piyasaya.

Rahat yazım sağlar, estetik açıdan çok takılma - nice estetik açıdan güzel dolma kalem anca imza atmaya yarıyor, hem nervürü/gravürü iyi hem ucu kaliteli bir şey için 2000+'den fiyat açabilirsin kendine. Bu 419'un bayanlara uygun harika tatlı renkleri var.
Destek ve öneriniz için teşekkürler, sağ olun 👍🏼😊

Bir de kısaca bu kalem nasıl doldurulur ne almak lazım ondan bahsedebilir misiniz? Hiç hakim değilim maalesef bu konuya.. Son bir destek olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Destek ve öneriniz için teşekkürler, sağ olun 👍🏼😊

Bir de kısaca bu kalem nasıl doldurulur ne almak lazım ondan bahsedebilir misiniz? Hiç hakim değilim maalesef bu konuya.. Son bir destek olursanız sevinirim.
Dolma kalem mürekkebi alman yeterli, küçük bir kavanozda gelir, rengine şişeden karar vermen biraz zordur mürekkeple ilgilenmediysen. Ancak hoşuna giden bir rengi alabilirsin, aşırı problem olmaz - tıkanma v.b yapmaz yani.

Doldurma için kalemin kapağı dışında, çevirerek açılan arka kısmı var, içindeki parça nasıl doldurulacağına dair fikir verir (bazıları hazneyi kavanoza sokup çevirilerek mesela, eskiler ucunu mürekkep kavanozuna sokup çektirerekti) ayrıca youtube'dan da bakabilirsin ilgili kalemin kullanımına.

Yeni konular

Geri
Yukarı