Seagate 2TB Barracuda Firmware Update Nasıl Yaparım?

Samet'in dediği ile yapamazsan bunu indir;
http://unetbootin.sourceforge.net/unetbootin-windows-latest.exe
Buradan iso dosyasını seç ve bootable yap. Sonra biostan usb belleği seçip boot et. Karşına yönergeleri olan bir pencere gelirse;
304c4e1fae691919d3577a89e0611152.jpg

D, L, veya S ile güncelelme işlemine moelini seçip veya tarayarak bulup yükleyebilirsin.

Samet'in dediği ile yapamazsan bunu indir;
http://unetbootin.sourceforge.net/unetbootin-windows-latest.exe
Buradan iso dosyasını seç ve bootable yap. Sonra biostan usb belleği seçip boot et. Karşına yönergeleri olan bir pencere gelirse;
304c4e1fae691919d3577a89e0611152.jpg

D, L, veya S ile güncelelme işlemine moelini seçip veya tarayarak bulup yükleyebilirsin.
Oraya kadar geldim readme.txt açılıyor esc diyorum d l s hepsini denedim bir türlü yükleme ekranına geçmedi. D:\>_ bu çıkıyor alt tire yanıp sönüyor.

Dosya Ekleri

• 1459919_10152390088165970_5619739128130750834_n.jpg
    1459919_10152390088165970_5619739128130750834_n.jpg
    88,5 KB · Görüntüleme: 301
Şuan seri numaran ile arama yaptığımda part numaran uymadığından yeni güncellemeyi yapamıyorsun, yani senin HDD'ye güncelleme gelmemiş.
Verdiğin resimde de güncel firmware olmadığını bildiriyor, ondan dolayı güncelleme yapmıyor.
Senin part numaran: 1CH164-306
Olması gereken: 9YN164

İstersen sende burdan seri numaranı girerek görebilirsin:
Seagate Technology - Download Finder

Şuan seri numaran ile arama yaptığımda part numaran uymadığından yeni güncellemeyi yapamıyorsun, yani senin HDD'ye güncelleme gelmemiş.
Verdiğin resimde de güncel firmware olmadığını bildiriyor, ondan dolayı güncelleme yapmıyor.
Senin part numaran: 1CH164-306
Olması gereken: 9YN164

İstersen sende burdan seri numaranı girerek görebilirsin:
Seagate Technology - Download Finder
Kaç gündür boşuna uğraşıyoruz desene. :) CC29 firmware sürümü, ama sitede yazan daha fazla enteresan senin dediğin yerden girince bende görememiştim, firmware indirme yeri boştu zaten. Seni de uğraştırdım, yinede teşekkürler yardımın için. Demek ki bende bir sorun yokmuş, güncelleme gelmemiş :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Estağfirullah :) Bu gibi gecikmeler bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor, serial numarasını veya tam bilgi verseydiniz daha kısa sürede öğrenecektiniz. Neyse en azından güncelleme geldiğinde nasıl yapılacağını öğrenmiş oldun, herşeyde bir hayır vardır :)

Estağfirullah :) Bu gibi gecikmeler bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor, serial numarasını veya tam bilgi verseydiniz daha kısa sürede öğrenecektiniz. Neyse en azından güncelleme geldiğinde nasıl yapılacağını öğrenmiş oldun, herşeyde bir hayır vardır :)
Güncelleme gelene kadar unutmam umarım :) CC29 versiyonlu hddlerde güncelleme yokmuş. CC46, CC47, CC49, CC4C ve CC4G versiyonlarında güncelleme varmış. Öğrenmiş oldum bu tarz durumlarda ürünle ilgili her türlü bilgiyi yazıp kesin sonuca ulaşırız. İyi geceler :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı