Seagate 500 GB hard disk düzgün çalışmıyor

BeroFX

Hectopat
Yer
Tokat
Daha fazla  
Merhaba, geçen çöpte bir hard disk buldum hemen aldım eve götürdüm ve temizliğini yapıp bilgisayara taktım. Ancak pek de düzgün çalışmıyor gibi. HD Tune programından error scan yaptım ve sonuç aşağıdaki gibi çıktı.

20240516212147_1.jpg

Sorun çok ciddi mi?

Merhaba, geçen çöpte bir hard disk buldum hemen aldım eve götürdüm ve temizliğini yapıp bilgisayara taktım. Ancak pek de düzgün çalışmıyor gibi. HD Tune programından error scan yaptım ve sonuç aşağıdaki gibi çıktı.

Eki Görüntüle 2197218

Sorun çok ciddi mi?
Umut yok, çöp.

Sıcaklık derecesi gereğinden fazla, disk ınfo ile bir bakın. Bazen HDD Tune Pro sapıtabiliyor.

Eki Görüntüle 2197218

Sorun çok ciddi mi?

Kırmızılar yeşil olsaydı yeşil kırmızı olsaydı o zaman bir müddet kullanılabilirdi. Sorun çıkarmazdı. Ancak durum ciddilikten daha üst bir seviye de. Çöpe atıldığı belli olmuş. Tabii çöpe atılması da uygun değil. En azından bunların kartları işe yarıyor. Yedek olarak ileride çalışabilecek parçalar için. Hiç yoktan bilgisayarcılara vermek iyi bir seçenek. Veri kurtarma olarak da çok sıkıntılı. Tabii çok fazla bed sector olduğu için çok zor.

Geri
Yukarı