Seagate ST1000DM010 alınır mı?

Bütçe
700
Napalım yani Seagate daha iyi performans veriyor diye, gidip Barracuda alalım sonra bir tarafımıza mı kaçsın bunu mu demek istiyorsun? Bence sen fanboyluk yapıyorsun. Alınmaz diyorsak var bir bildiğimiz herhalde.

4 yıldır ofis sisteminde 2 adet Seagate disk var. Biri 1TB diğeri 2TB. Zamanında toplarken de forumda WD Blue al onu alma demişlerdi ancak stok sorunu yüzünden üzülerek Seagate aldık lakin abarttığınız gibi bir disk değil.
Ek olarak kendi bilgisayarımda mekanik bir disk bile yok. Sadece ofiste sıkıntısı yok ve performansı daha iyi bu yüzden alınabilir diyorum. Bizzat kendim kullanmadığım şeyin neyin fanboyluğunu yapayım? Alınmaz diyorsan bir bildiğin varmış biz alabilirsin derken boş keseden mi sallıyoruz şaka mısın ya ? :D

Hayır, Barracuda modelleri cidden sorun çıkarabiliyor ama o kadar da abartılacak bir yanı yok. WD10EZEX ile aradaki fiyat farkı verilemiyorsa hiç yoktan iyidir.

Diskleri karşılaştırırken sadece okuma/yazma hızlarına bakıyoruz sanırsam? Seneye görüşürüz artık.

Aradaki fiyat farkını arkadaşa gönderirseniz o da alabilir. Ben F/P olduğunu ve ofiste 4 yıldır günde en az 12 13 saat çalışmasına rağmen sıkıntı çıkartmamasından ötürü önerdim. Arkadaş uygun fiyatlı diye alınır mı? Demiş papağan gibi WD Blue WD Blue diyorsunuz. Çanakkale'ye yolunuz düşerse gelin 4 yıllık diskin testlerini kendiniz yapın bir çayımızı da için saygılar.

4 yıldır ofis sisteminde 2 adet Seagate disk var. Biri 1TB diğeri 2TB. Zamanında toplarken de forumda WD Blue al onu alma demişlerdi ancak stok sorunu yüzünden üzülerek Seagate aldık lakin abarttığınız gibi bir disk değil.
Ek olarak kendi bilgisayarımda mekanik bir disk bile yok. Sadece ofiste sıkıntısı yok ve performansı daha iyi bu yüzden alınabilir diyorum. Bizzat kendim kullanmadığım şeyin neyin fanboyluğunu yapayım? Alınmaz diyorsan bir bildiğin varmış biz alabilirsin derken boş keseden mi sallıyoruz şaka mısın ya ? :D

Aradaki fiyat farkını arkadaşa gönderirseniz o da alabilir. Ben F/P olduğunu ve ofiste 4 yıldır günde en az 12 13 saat çalışmasına rağmen sıkıntı çıkartmamasından ötürü önerdim. Arkadaş uygun fiyatlı diye alınır mı? Demiş papağan gibi WD Blue WD Blue diyorsunuz. Çanakkale'ye yolunuz düşerse gelin 4 yıllık diskin testlerini kendiniz yapın bir çayımızı da için saygılar.
Boş keseden sallıyorsun evet.
@raknhocam arkadaşın paylaştığı makaleyi okumadın heralde.
Güzelce açıklanmış. Stoğu olsa P300 önerirdim, fakat yok. WD10EZEX en iyi seçeneğiniz.

@PossibleTurco kendisine de teşekkürlerimizi sunarız.

Boş keseden sallıyorsun evet.
@raknhocam arkadaşın paylaştığı makaleyi okumadın herhalde.

@PossibleTurco kendisine de teşekkürlerimizi sunarız.

Makaleyi okudum zaten. Bu alınan tüm HDD'lerin bozuk olduğu anlamına gelmez. James Donkey SSD'lere de bu forumda sakın alma çer çöp dendi (ben de asla önermedim ve kullanmadım) lakin 2017 2018 yılından beri kullananlar da var çoktan çöpe atan da. O yüzden papağan gibi aynı şeyi söylemek yerine artısıyla eksisiyle anlatırsın, alacak son kişi kararını verir.

WD sn 570 SSD var. Sağlığı 99'a düştü. Tabii yazdığım miktar da az buz bir miktar değil farkındayım. WD bu yönde bize bir garanti sağlıyor mu hem SSD hem HDD tarafında?
1686217184733.png

CMR tabanlı bir disk, alınabilir.

Biraz daha sessiz olsun derseniz bu da var:

Çok fiyat farkı da yok aralarında aslına tercih edilebilir.

Araştırmak istemeyen arkadaşlar konuya dayanıp WD fanboyluğuna başlamadan atayım şunları da;

Eki Görüntüle 1811788

Eki Görüntüle 1811789

Hocam okuma yazmadan ziyade kronik sorunları merak ediyorum. 2. disk olarak kullanacağım çünkü.

O disk alinaz, konusu da atılmış zaten. WD20EZBX öneririm.

O biraz bütçemi aşıyor maalesef hocam.

Güzelce açıklanmış. Stoku olsa P300 önerirdim, fakat yok. WD10EZEX en iyi seçeneğiniz.

Makaleyi okudum teşekkür ederim.

WD sn 570 SSD var. Sağlığı 99'a düştü. Tabii yazdığım miktar da az buz bir miktar değil farkındayım. WD bu yönde bize bir garanti sağlıyor mu hem SSD hem HDD tarafında?
Eki Görüntüle 1811820
Genelde SSD'lerde %99'a düşüş hızlı olur, bir süre sonra bu düşüş yavaşlar. Garantilik bir durum yok bu durumda ama SN570'in 500 GB model için 300 TB'ye 1 TB model için 600 TB'ye veya 5 yıla kadar (hangisi daha önce gerçekleşirse) garantisi var. WD Blue HDD'ler için de bu 2 yıl garantiyle sınırlı.

Genelde SSD'lerde %99'a düşüş hızlı olur, bir süre sonra bu düşüş yavaşlar. Garantilik bir durum yok bu durumda ama SN570'in 500 GB model için 300 TB'ye 1 TB model için 600 TB'ye veya 5 yıla kadar (hangisi daha önce gerçekleşirse) garantisi var. WD Blue HDD'ler için de bu 2 yıl garantiyle sınırlı.

Anladım teşekkür ederim.
Tavsiyeniz üzerine WD alacağım.
Bunun siparişini veriyorum.

Goat Amazon pesin fiyatına 3 taksit bile yapıyor gözünü seveyim Amazon'un.
Ürün elime ulaştığında bilgilendirme yapacağım.
1686219738180.png

Son düzenleme:

Bütçe meselesi. Yeni Power aldım ve bütçem kalmadı maalesef.

Yeni almış olduğum hard diski taktım. Sağlığı 0 olan harddiskimin içindeki verileri diğerine aktardım. Fakat bu sefer sağlığı 0 olan harddiskimin sağlığı tekrar 100 oldu. Şu an kandırılmış hissediyorum. 😞
1686408860359.png

Yeni konular

Geri
Yukarı