Çözüldü Secure Boot neyi sağlar?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kaan212

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Secure Boot'un tam olarak ne amaçla bulunduğunu anladım ancak tam olarak neyi sağladığını anlamadım. Bilgisayarımda Windows SmartScreen tarafından tanınmayan birçok program bulunuyor, Secure Boot açtığım takdirde bu programların çalışmasında bir aksama olur mu? Ayrıyeten bazı yerlerde kurulu olan Windows 11'i tanımayarak sildiği gibi şeylerle karşılaştım, aslı nedir?

Tam destek derken hocam? Ben kullanmadığım için bilmiyorum biraz özet geçer misiniz?
Windows 11 bazı şartlar ile geliyor.
  • En az 1GHz hızda çalışan 64-Bit Çift çekirdekli işlemci.
  • En az 4GB RAM.
  • En az 64GB boş disk alanı
  • En az 1366x768p çözünürlüklü 9” inç ekran.
  • UEFI, Güvenli Önyükleme ve TPM 2.0 Destekli anakart.
  • DirectX 12 uyumlu grafik kartı

Bu şartların içinde güvenli önyükleme özelliği de mevcut. Bunu açmadan Valorant oyununu oynamayaz ve Insider özelliklerine ulaşamaz. Tek indirme yolu illegal yollar ki bilgisayarı desteklemeyen kişiler böyle yapıyor genel olarak.

Güvenli modda başlatma sebebiniz nedir?

Secure Boot, Güvenli Önyükleme hocam. İsmi andırıyor olsa da güvenli moddan farklı.

Windows 11 bazı şartlar ile geliyor.
  • En az 1GHz hızda çalışan 64-Bit Çift çekirdekli işlemci.
  • En az 4GB RAM.
  • En az 64GB boş disk alanı
  • En az 1366x768p çözünürlüklü 9” inç ekran.
  • UEFI, Güvenli Önyükleme ve TPM 2.0 Destekli anakart.
  • DirectX 12 uyumlu grafik kartı

Bu şartların içinde güvenli önyükleme özelliği de mevcut. Bunu açmadan Valorant oyununu oynamayaz ve Insider özelliklerine ulaşamaz. Tek indirme yolu illegal yollar ki bilgisayarı desteklemeyen kişiler böyle yapıyor genel olarak.
Peki hocam onun dışında neyi sağlıyor, aslında güvenli olup da güvenli değil diye tanımlanan bir program olursa ne olur?

Geri
Yukarı