Şehirden köye göç edilir mi?

Daha fazla  
Ailemle birlikte 9 yıldır şehirde yaşıyorum iş gereği. Kirada oturuyorduk ev sahibi evden çıkmamızı istedi konuştuk anlaştık 2 ay süre verdi. Şehir içinde ev aramaya başladık ama bir türlü kendimize uygun ev bulamadık. Bir gün yakın akrabalarla konuşurken ev arayışımızın olduğunu söyledik onlarında köyde bir evlerin olduğunu söylediler köy şehrin biraz yakınında bulunuyor. Evlerini gösterdiler bizim için uygundu ev Full restore edilecekmiş. Ev sahibi yakın tanıdık o yüzden ev sahibi ile bir sorunumuz olmayacak eğer taşınırsak. Ailenin taşınması için herkesin onay vermesi gerekiyor ama hâlâ benim aklımda soru var. Şehirde kalsam mı yoksa köye göç etsem bilemedim. Size de sormak istedim. köye taşınmayı daha yakın buluyorum kendimde.

Son düzenleme:
Ailemle birlikte 9 yıldır şehirde yaşıyorum iş gereği. Kirada oturuyorduk ev sahibi evden çıkmamızı istedi konuştuk anlaştık 2 ay süre verdi. Şehir içinde ev aramaya başladık ama bir türlü kendimize uygun ev bulamadık. Bir gün yakın akrabalarla konuşurken ev arayışımızın olduğunu söyledik onlarında köyde bir evlerin olduğunu söylediler köy şehrin biraz yakınında bulunuyor. Evlerini gösterdiler bizim için uygundu ev Full restore edilecekmiş. Ev sahibi yakın tanıdık o yüzden ev sahibi ile bir sorunumuz olmayacak eğer taşınırsak. Ailenin taşınması için herkesin onay vermesi gerekiyor ama hâlâ benim aklımda soru var. Şehirde kalsam mı yoksa köye göç etsem bilemedim. Size de sormak istedim.

En rahatı köydür fakat internet çekmemesi gibi problemler yaşayabilirsiniz

Vallahi kardeşim şehirden köye çok güzel göç edilir. Hatta bahçesi bağı varsa meyvesi sebzesi ekilir hasat edilir. Şehirden uzak olunca stres azalır, temiz havayla akciğer kanseri riski de düşer, çoğu hastalıktan uzak kalınır. Şehirlere alıştığımız için yapılmaz sanıyoruz ama yapılır. Hatta şu an ekonomi düşünüldüğünde imkan varsa ailece tarım-hayvancılığa yönelip para da kazanılır. Tek sorun sosyalleşme olabilir ancak öğrenciysen okulda çalışıyorsan işyerinde bu sorun giderilir.

En rahatı köydür fakat internet çekmemesi gibi problemler yaşayabilirsiniz
Starlink kullansın.

Vallahi kardeşim şehirden köye çok güzel göç edilir. Hatta bahçesi bağı varsa meyvesi sebzesi ekilir hasat edilir. Şehirden uzak olunca stres azalır, temiz havayla akciğer kanseri riski de düşer, çoğu hastalıktan uzak kalınır. Şehirlere alıştığımız için yapılmaz sanıyoruz ama yapılır. Hatta şu an ekonomi düşünüldüğünde imkan varsa ailece tarım-hayvancılığa yönelip para da kazanılır. Tek sorun sosyalleşme olabilir ancak öğrenciysen okulda çalışıyorsan işyerinde bu sorun giderilir.
Eskiden köylüler açlıktan kırılıyordu. Et ile beslenen avcı toplayıcılar ve göçebeler güçlüydü.

Geri
Yukarı