Şekersiz ve katkısız fıstık ezmesi tavsiyesi

Dark FEAR

Decapat
Daha fazla  
Şekersiz katkısız %100 fıstık ezmesi arıyorum. Kafamda şunlar var;

Aralarında 90 TL fiyat farkı var. Sizce hangisini almalıyım, deneyen var mı?
Ya da başka bir öneriniz var mı?

Zuberi kullandım ve sevdim, biraz balla karıştırınca daha da güzel oluyor tabii. Fakat aradaki fiyat farkına değer mi bilemedim.

Deva Çiftliğini aldım.

Ben, bu güne kadar Gold Kremfıstık Şeker İlavesiz olan fıstık ezmesini severek tüketiyordum. Bugün Deva Çiftliği elime ulaşınca tatlarını karşılaştırdım ve tatları o kadar farklı ki. Tatlarının hiç bu kadar farklı olmasını beklemiyordum. Maalesef Gold Kremfıstık fıstık ezmesinin tadı daha güzel :( ama tabii ki içinde şeker dışında katkı maddeleri var. Bu yüzden de Deva Çiftliği daha sağlıklıdır diye düşünüyorum. Keşke Deva Çiftliğinin tadı bu şekilde tadı olsaydı. Eğer alacak varsa tadı kötüdür diye düşünmesin. Sonuçta %100 fıstıktan oluşuyor ve tadı da normal düz fıstık...

Bir sorum olacak. Markette satılan fıstık ezmelerinin içine ne katıyorlar da %100 fıstık ezmelerine kıyasla tadı bu kadar farklı ve güzel oluyor?

(Rengi de çok farklı)

Bir sorum olacak. Markette satılan fıstık ezmelerinin içine ne katıyorlar da %100 fıstık ezmelerine kıyasla tadı bu kadar farklı ve güzel oluyor?

(Rengi de çok farklı)

Yazınızda zaten cevabını vermişsiniz bu sorunun. İçindeki katkı maddeleri rengine, tadina, raf ömrüne, hatta kıvamına kadar değiştiriyor.

Katkı maddesizlere bakarsak da içinde hurma şekeri veya bal olabiliyor bazi ürünlerde, ikisi de tadını gayet güzel yapiyor, ben bal tercih ediyorum açıkçası.

Eğer aldığınız ürünün tadı çok yavan geldiyse bir iki yemek kaşığı bal ile tatlandirabilirsiniz tüm kutuyu. Az gelirse daha çok koyarsınız, tadını hayli değiştirir.

Geri
Yukarı