Servise giden Excalibur G870 hala çok ısınıyor

cerkutayyy

Femtopat
Daha fazla  
Daha öncesinde i7 12650H RTX 4050 Excalibur G870'imin fazla ısındığı ile ilgili bir paylaşım yapmıştım. Yaptığım paylaşımda 95-97 derece işlemci sıcaklığı gördüğümü belirtmiştim. Daha sonrasında bilgisayarı bakıma gönderdim. Termal macun değişimi vs. yapıldı ama hala cayır cayır yanıyor. Hala 95-97 derece işlemci sıcaklığı alıyorum. Bu durum normal mi? Başka Excalibur G870 kullanıcısı varsa böyle bir sorun yaşıyor mu?

Turbo moduna falan mi alıyorsunuz keşke şu Excalibur ve Monster'dan uzak dursanız.
Laptopun altına bir soğutucu alın yüksek sıcaklıklarda çalışması sağlıklı değil.

Hocam Turbo modu ne oluyor? Bu arada 5 fanlı bir soğutucu var altında.

Laptoplarda oyun modu peeformans ve Turbo oluyor Turbo'da her şey yüksek çalışıyor.
Ona rağmen çok yüksek bir sorun var. Bilgisayarı hocam tekrar verin olmazsa ikinci el satıp daha iyi bir cihaza yönelmekte fayda var yaz ayları da geliyor.

Son düzenleme:
Laptoplarda oyun modu peeformans ve Turbo oluyor Turbo'da her şey yüksek çalışıyor.
Ona rağmen çok yüksek bir sorun var. Bilgisayarı hocam tekrar verin olmazsa ikinci el satıp daha iyi bir cihaza yönelmekte fayda var yaz ayları da geliyor.

Hocam gece dediğiniz gibi oyun moduna alıp denedim Valorant'ta gariplik var sürekli 90 derece üstü çalışıyor bir de ETS 2'de denedim oyun modunda 70-80 arası çalışıyor.

Hocam gece dediğiniz gibi oyun moduna alıp denedim Valorant'ta gariplik var sürekli 90 derece üstü çalışıyor bir de ETS 2'de denedim oyun modunda 70-80 arası çalışıyor.
İşlemciye yük bindiren oyunlarda ısınıyor o zaman. 12. Nesil intel serisi ısınıyor zaten bir de kötü bir kasa tasarımında ısınması normal termal macunu yenilediler mi sen yolladığım zaman? Bilgisayarı temizliği yapıldı değil mi?

İşlemciye yük bindiren oyunlarda ısınıyor o zaman. 12. nesil Intel serisi ısınıyor zaten bir de kötü bir kasa tasarımında ısınması normal termal macunu yenilediler mi sen yolladığım zaman? Bilgisayarı temizliği yapıldı değil mi?

Performans bakımı genel temizlik ve termal macun bakımını da kapsıyor hocam değişmiştir muhtemelen diye düşünüyorum.

Performans bakımı genel temizlik ve termal macun bakımını da kapsıyor hocam değişmiştir muhtemelen diye düşünüyorum.

Excalibur genel olarak aşırı ısınan bir bilgisayar malzeme kalitesinden dolayı maalesef hocam memnun değilsen ikinci elden satıp başka alternatiflere yönel almadan önce incelemelerine baksaydiniz.

Ya servise göndermiş olmanız ısınma sorununun gideceği anlamına gelmiyor burada sorsanız size göndermeyin derdik zaten. Servisler kaliteli termal macunlar asla kullanmazlar. Eşi benzeri görülmemiştir bunun.

Gidip kendiniz son derece kaliteli bir macun kullanıp yapacaksınız yoksa bu sorunu halledemezsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı