Servise giden RAM'in para iadesi için 20 gün bekletmeleri normal mi?

beate3

Femtopat
Daha fazla  
1 hafta önce 2x16 GB RAM'i bozuk olduğu için teknik servise yolladım. Durumu için aradığımda elimizde aynı ürün yok size düşüğünü veya para iadesini verebiliriz dedi. Ben de kabul etmedim hiçbir şeyi, internetten araştırmaya başladım. Yurt dışında gönderdiğim RAM'ın aynı fiyatta olduğunu görünce para iadesini istedim. Sonrasında hemen veremeyiz 20 iş günü içinde elimize gelmezse para iadenizi yaparız diyor. Dedim geleceğini düşünüyor musunuz diye, pek sanmıyorum dedi. Yani boşu boşuna 20 gün bekleyeceğim. Ardından para iadesini bekleyip yurt dışından RAM satın alacağım. Minimum 2 ay boşuna gidiyor. Merak ettiğim RAM'ın durumu belli, para iadesi için 20 gün beklemem normal mi?

1 hafta önce 2x16 GB RAM'i bozuk olduğu için teknik servise yolladım. Durumu için aradığımda elimizde aynı ürün yok size düşüğünü veya para iadesini verebiliriz dedi. Ben de kabul etmedim hiçbir şeyi, internetten araştırmaya başladım. Yurt dışında gönderdiğim RAM'ın aynı fiyatta olduğunu görünce para iadesini istedim. Sonrasında hemen veremeyiz 20 iş günü içinde elimize gelmezse para iadenizi yaparız diyor. Dedim geleceğini düşünüyor musunuz diye, pek sanmıyorum dedi. Yani boşu boşuna 20 gün bekleyeceğim. Ardından para iadesini bekleyip yurt dışından RAM satın alacağım. Minimum 2 ay boşuna gidiyor. Merak ettiğim RAM'ın durumu belli, para iadesi için 20 gün beklemem normal mi?
20 gün normal değil ancak maalesef yasal olarak 30 gün içinde vermeleri lazım yani elden birşey gelmiyor.

Firma adı vs. detaylandırır mısınız? Madem böyle politikası var biz de alışveriş yapmayalım.

Vatan'dan G.Skill RAM almıştım. Vektron elektronik ilgileniyor garantiye vermek için ilk onları aramıştım vatan a gidin oradan verin dedi, vatandaki müşteri temsilcisine soruyorum direkt arayarak verebilirdiniz diyor :D eğer olur da para iadem gerçekleşirse ne vatan ne de G.Skill marka alacağımı sanmıyorum.

Vatan'dan G.Skill RAM almıştım. Vektron elektronik ilgileniyor garantiye vermek için ilk onları aramıştım vatan a gidin oradan verin dedi, vatandaki müşteri temsilcisine soruyorum direkt arayarak verebilirdiniz diyor :D eğer olur da para iadem gerçekleşirse ne vatan ne de G.Skill marka alacağımı sanmıyorum.
Benzer bir durum yasadim sırf garantide sorun yaşamayayım diye araştırıp garanti servisi iyi ürün alıyorum. F/p alırken önemli evet ama bozulunca alınan destek bence daha önemli. Geçmiş olsun hocam.

Benzer bir durum yasadim sırf garantide sorun yaşamayayım diye araştırıp garanti servisi iyi ürün alıyorum. F/P alırken önemli evet ama bozulunca alınan destek bence daha önemli. Geçmiş olsun hocam.

Garanti diye içimiz rahat sanıyoruz da sürekli aynı muhabbet elimizde yok düşüğünü al veya paranı verelim diyorlar. Bir tek İncehesap'ta sorun yaşamadım İtopya da muadil sayılabilecek alt model kabul etmiştim. RAM içinse size 3200MHz verebiliriz 3600MHz yok diyor. Yurt dışından Corsair marka almayı düşünüyorum hiç kullanmadım ama yorumları iyi duruyor 3600 CL18 değerini OC ile 4000MHz CL17 yapabiliyor muşuz.

Anladığım kadarıyla 20 günden kastettikleri, yasal tamir süresi. 20 iş günü içerisinde tamir etmek zorundalar, bu haklarını kullanıyorlar. Parça-ürün gelmezse size para iadesi yapacaklar.

Eğer durum buysa maalesef hakları var. Geçmiş olsun hocam.

Anladığım kadarıyla 20 günden kastettikleri, yasal tamir süresi. 20 iş günü içerisinde tamir etmek zorundalar, bu haklarını kullanıyorlar. Parça-ürün gelmezse size para iadesi yapacaklar.

Eğer durum buysa maalesef hakları var. Geçmiş olsun hocam.

Evet durum bu. Saçma gelen nokta ise yeni ürün elinize gelir mi diyorum pek sanmıyorum diyor. Yani yenisi ile değişim olsa sorun etmeyeceğim fakat olmayacak sonucu neredeyse belli olan bir şey için 20-25 gün beklemeyi sorun ediyorum.

Geri
Yukarı