Çözüldü Ses sistemlerinde Crossover ayarı nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Little Doge

Hectopat
Daha fazla  
Resimde gördüğünüz ayar kısmını pek çeviremedim, çevirmeye çalıştığımda yerinden çıkınca daha da ellemeyip geri taktım.
Bu ayarın ne işe yaradığını, Slow-Blow kısımlarına çevirince tam olarak neler gerçekleştiği, subwoofer ve speaker'lara hangi yönde ne gibi etkiler yaptığını öğrenmek istiyorum.
Konu hakkında bilgi sahibi olmayıp internetten araştırarak yorum yapmaya çalışmamanızı rica ederim. Bu konudan anlayan insanlar zaten kendini belli edecektir.
Bu konuda bilgi sahipleri detaylıca açıklayabilirler mi?
IMG_20240206_214538_541~2.jpg

Sistem: Logitech Z2300

Son düzenleme:
Çözüm
O kısmın sigorta olması lazım. Herhangi bir ayar değil yani. Crossover ayarı ile ilgisi yok, crossover zaten sonradan öyle kolayca müdahale edilip değişebilen bir şey değil. Ciddi bir teknik bilgi ve yetenek istiyor. Bazı sistemlerde dijital olarak değiştirilebilir. Yani sorunun cevabını yinelemem gerekirse o şey basit bir sigorta sadece.
O kısmın sigorta olması lazım. Herhangi bir ayar değil yani. Crossover ayarı ile ilgisi yok, crossover zaten sonradan öyle kolayca müdahale edilip değişebilen bir şey değil. Ciddi bir teknik bilgi ve yetenek istiyor. Bazı sistemlerde dijital olarak değiştirilebilir. Yani sorunun cevabını yinelemem gerekirse o şey basit bir sigorta sadece.

Çözüm
Peki yanındaki Slow-Blow ayarları ne anlama geliyor? Sigortayı ne için oraya koymuşlar?

Yeni konular

Geri
Yukarı