Diğer Sese duyarlı ARGB Kontrolcü

Sirius144p

Kilopat
Makaleler
1
Anakartımda ARGB özelliği olmadığı ve 3 fan girişi olduğu için bir ARGB kontrolcü almam gerekti. PWM özellikli bir cihaz aradım.

Cihazlara bakarken Coolmoon markasına ait sese duyarlı bir kontrolcü buldum. Ürün tanıtım görsellerinde bağlantıların nasıl yapılacağı güzel bir grafik ile anlatılmış. Fiyatı da normal geldi açıkçası. Sese duyarlılık özelliğini merak ettim ve aldım.

Özellikler ve Kurulum
-Cihazda toplamda 8 adet 4pin fan girişi 10 adet 5pin ARGB girişi bulunuyor. Güç için sata kablosu ile güç kaynağına bağlıyorsunuz. Fanların anakart tarafından yönetilebilmesi için 4 pin kablo ile CPU fan girişinden anakarta bağlıyorsunuz. Diğer kontrolcüler gibi kendi kumandası var ve her şeyi kumandadan yönetebiliyorsunuz. İsterseniz kontrolcüyü kasanın reset tuşuna bağlayıp reset tuşunu renk değiştirme tuşu yapabiliyorsunuz fakat bana kumanda yettiği için onu bağlamadım.

-Alırken kasanın arkasına kurarım diye düşünüyordum fakat ön tarafında kendi ışıkları olduğunu ve şık durduğunu görünce ön tarafa kurdum.

-Cihazın arkası mıknatıslı olduğu için çift taraflı bant ile yapıştırmaya gerek kalmadı. Mıknatıs anakarta zarar verir mi sadece ondan emin olamadım. Yine de çok ince bir mıknatıs olduğu için korkmadan taktım.

-Sese duyarlılık modu gayet iyi çalıştı. Müzik dinlerken ve film izlerken çok keyifli görünüyor. İstediğinizde kapatabiliyorsunuz.

-Üzerindeki çirkin Coolmoon yazısı sökülebiliyor:)

-Kumanda üzerinden ARGB renk modları arasında geçiş yapabiliyorsunuz. İsterseniz sabit tek renk verebiliyor veya ışıkları tamamen kapatabiliyorsunuz. Sese duyarlılık bir mod sürekli açık kalmıyor yani.

Sonuç gayet güzel oldu. Bu ürünü herkese tavsiye ediyorum.

Aldığım Link: CoolMoon Argb Fan Denetleyici Kontrolcü 4 Pin PWM 5V 3Pin Müziğe Duyarlı Kumandalı Fan Hız Kontrolü Fiyatları ve Özellikleri

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hocam gerçekten ürün çok güzelmiş ama ben arkadaşlarımla bir oyun oynarken hiç susmadan konuşacağım o yüzden hep renk değiştirecek bu da benim sinirimi bozar ama ürün çok güzel yine de alınır.

Yeni konular

Geri
Yukarı