Sevgilim Çok Özgüvensiz Davranıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Erkek sevgilim hiç olmadı, o yüzden bu konuya empati yaparak giremeyeceğim ama erkek arkadaşın bipolar olabilir. Bir baktırsın kendine. Ya da tamamen psikolojik olarak ezik birisi.
Psikolojiyle ilgilenen biri olarak bipolar olabileceğini ben de düşündüm açıkçası. Çünkü bazen çok neşeli olduğu gibi bazen aşırı durgunlaşıyor ve bu ikisi uç noktalarda oluyor. Az mutluluk ve az üzüntüden ziyade çok mutluluk ve çok üzüntü oluyor ama sizin yorumda hissettirdiğiniz şey tavsiye vermekten ziyade nefret söylemine ebedikelam uygulayıp bu nefreti en güzel biçimde aktarmak gibi olmuş.
Dostum ben şimdi anlamadım tam olarak olayı ikinizde erkeksiniz değil mi?
Evet.
Spora başlıyabilir. Spor gerçekten de özgüveni ve kişinin kendini iyi hissetmesini sağlıyor. Spora başlarsa kendine güveni gelir kendini beğenir, bir nebze de olsa düzelebilir diye düşünüyorum.
Dostum aslında bu çok etkili bir yöntem. Kendini kilolu buluyor çünkü. Asıl sorun kendinde güven göremediği için motive olamayıp spora da başlayamaması. Yani bir seviyeye, bir çizgiye kadar ona özgüven kazandırmalıyım ki o çizgiden sonra bazı kendini geliştirecek işleri yapsın, daha iyi bir hâle gelsin.
Abi yorum yapmak serbest değil mi benim mesajım neden siliniyor bu nasıl demokrasi? Güya özgür forum sitesi tüü.
Düzgün yorum yapmakla dalga geçmek arasında nice fark var. Bir insanla sırf bir yöneliminden veya tercihinden dolayı dalga geçmek demokrasi olamaz. Kur'an'ı kendine göre yorumlayan fetvacılar gibisin. İşine geldiği gibi yani, o yüzden lütfen konuma yorum yazma.

Son düzenleme:
Bu forumda eş çinsel konusu da gördüm ya gözüm açık gitmem artık :D şaka bir yana onuna bir hobi edindirin o işte başarılı oldukça öz güveni artacaktır. Yanlış anlamayın ama erkeklerde genelde özgüvensizlik, cinsellikten yana gelir bir üroloğa görünmesi iyi olur. Gitmişken hormonlarına da baktırsın.

İlişkim var diyorsun da bu nasıl bir ilişki? Sonucunun nereye varmasını düşünüyorsun?

Not: Rencide etmek amaçlı söylenmemiştir. Farkındalık yaratmak amaçlı söylenmiştir.

Bu forumda eş çinsel konusu da gördüm ya gözüm açık gitmem artık :D şaka bir yana onuna bir hobi edindirin o işte başarılı oldukça öz güveni artacaktır. Yanlış anlamayın ama erkeklerde genelde özgüvensizlik, cinsellikten yana gelir bir üroloğa görünmesi iyi olur. Gitmişken hormonlarına da baktırsın.
Erkekliğinde hiçbir problem yok, gayet iyi ve birçok erkekten daha erkektir kendisi. Bu daha çok soyut bir şey. Öncesinde bazı hedefleri ve belli başlı üniversite bölümlerine yönelik hedefleri olmuş ama ailesi izin vermemiş. O zamandan beri böyle olduğunu söyledi.
İlişkim var diyorsun da bu nasıl bir ilişki? Sonucunun nereye varmasını düşünüyorsun?

Not: Rencide etmek amaçlı söylenmemiştir. Farkındalık yaratmak amaçlı söylenmiştir.
Sonucunu düşüne düşüne bir ilişkiye veya işe girişmek zaten mantıksız. Mevlana'nın da dediği gibi, "yolun sonunun nereye varacağını düşünmek beyhude bir çabadan ibarettir, sen sadece ilk adımı atmakla yükümlüsün." Ayrıca belirli hedeflerimiz var, bizim için edişelenmenize gerek yok yani. Sağ olun bu ince düşünceniz için. Keşke herkes sizin gibi olsa.

Psikoloğa götürmeyi düşünüyorum ama bu onu daha rencide edebilir diye korkuyorum. Başka bir yöntem veya çözüm önerisi olan var mı?

1.si Sevgilini tanımıyoruz.
2.si Psikoloğa gitmeyi reddediyorsun.
3.sü Konu dışı açmana rağmen burası bir teknoloji sitesi, Kızlar Soruyor vb yerlerde açabilir ve çok daha iyi cevaplar alırsın.
4.sü Hala önerilerimize rağmen bizi kâle almıyorsun gibi geliyor. (Verdiğin yanıtlardan bu çıkıyor).
5.si biraz dikkat çekmek amaçlı açılan bir başlığa benziyor çünkü önceki kullanıcı adı 'Evlad-ı Osmanlı' tarzında olan biri yanlış anlama da böyle bir konu açmaz.

Psikoloğa götürmeyi düşünüyorum ama bu onu daha rencide edebilir diye korkuyorum. Başka bir yöntem veya çözüm önerisi olan var mı?
Psikologa gitmiyorsanız biz buradan başka ne yapabiliriz? Psikologa gitmek kimseyi rencide etmez, Türk halkının salakça tabularından biri.

1.si Sevgilini tanımıyoruz.
2.si Psikoloğa gitmeyi reddediyorsun.
3.sü Konu dışı açmana rağmen burası bir teknoloji sitesi, Kızlar Soruyor vb yerlerde açabilir ve çok daha iyi cevaplar alırsın.
4.sü Hala önerilerimize rağmen bizi kâle almıyorsun gibi geliyor. (Verdiğin yanıtlardan bu çıkıyor).
5.si biraz dikkat çekmek amaçlı açılan bir başlığa benziyor çünkü önceki kullanıcı adı 'Evlad-ı Osmanlı' tarzında olan biri yanlış anlama da böyle bir konu açmaz.
Tabularınızı yıksanız iyi olur. Bir insan hem ülkücü hem de eşcinsel olabilir. 5 vakit namaz kılan biri de eşcinsel olabilir. Eşcinselse forumdaki önceki adı Evlad-ı Osmanlı olmayacak diye bir kural veya kaide yoktur. Bu kadar sığ yorumlar üzerinde bu konuya kilit vurulması konu sahibi açısından çok daha rahatlatıcı olacak. İnsanın 3 sorunu varken 5 tane de sizin gibiler ekliyor. Hiç uğraşmaya değmez yani. Konuyla ilgilenip "düzgün" yorum yapanlara teşekkür ediyorum. İyi günler, iyi forumlar dilerim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı