Seyahat izni almak için illa çok önemli bir neden olması gerekiyor mu?

Daha fazla  
Seyahat izni almak için illa çok önemli bir neden olması gerekiyor mu? Hiç seyahat-yol izni alan var mı? PC almam için başka bir şehire gitmem gerek, yakınımda hiç mağaza yok en az 200 km ötede. Yaşım 20 olmadığı için yolculukta yapamıyorum. Nasıl gidip geleceğim hakkında hiçbir fikrim yok. Bilmiyorum sırf bir mağazaya gitmek için izin verirler mi?

Ekstra olarak bir otobüs bileti firması (reklam olmasın diye ismini söylemeyeceğim); kendisinden bilet alındığı takdirde seyahat-yol izni almasına gerek olmadığını söylüyor, ne kadarı doğru bilmiyorum. Sormak amacıyla telefonla aramıştım ama ulaşamamıştım.

Bu konu hakkında bilen, yolculuk yapan varsa bilgilendirirse sevinirim.
Sanırım hiç yok.

Son düzenleme:
Geçen Mayıs ayında izin almıştım. Açıkçası çok zor bir şeymiş gibi anlatıyorlar ama belediyeye gittiğimde bana sadece araba renk modeli, plakası, hangi gün yola çıkılacak, kaç kişi olacak diye sordu. Her şeyi sisteme girdi. İç İşleri Bakanlığı'ndan sanırım bir mesaj geldi. Yolda durduran polislere onu gösterdim geçtim hep.

Yalnız büyük şehirlerden çıkış izni almak çok sorunluydu o zaman. Yani İstanbul'dan izin almaya çalışan bir arkadaşım haftalarca uğraşmıştı nerdeyse. Ben bildiğin bir kere gittim aldım geldim direkt.

Geri
Yukarı