Siber güvenlik için 45.000 TL civarı bütçeye laptop önerisi

Bütçe
40000-50000

synaoe

Zeptopat
Daha fazla  
Selam,

Tercihen 32 GB RAM (16 seçeneklerini de değerlendireceğim) içeren bir laptop arayışındayım. Bu zamana kadar genelde işlerimi masaüstü ile ilerlettiğim için laptop konusunda çok bir bilgim maalesef bulunmuyor. Çevreme sorduğum zaman genelde ASUS TUF gibi bilgisayarlar önerildi fakat burada sizlerden de bilgi almak istedim. Soğutma ve fan sesi konusunda biraz takınıtılı birisiyim o yüzden bu ikisini de göz önünde bulundurabilirsek çok sevinirim. (Monster bilgisayarlar harici öneri olursa daha iyi olur.)

Teşekkürler.

ASUS ROG serisine göz atabilirsiniz gerçekten iyi performans veriyor onun haricinde MSİ bakabilirsiniz çok iyidir.

Selam,

Tercihen 32 GB RAM (16 seçeneklerini de değerlendireceğim) içeren bir laptop arayışındayım. Bu zamana kadar genelde işlerimi masaüstü ile ilerlettiğim için laptop konusunda çok bir bilgim maalesef bulunmuyor. Çevreme sorduğum zaman genelde ASUS TUF gibi bilgisayarlar önerildi fakat burada sizlerden de bilgi almak istedim. Soğutma ve fan sesi konusunda biraz takınıtılı birisiyim o yüzden bu ikisini de göz önünde bulundurabilirsek çok sevinirim. (Monster bilgisayarlar harici öneri olursa daha iyi olur.)

Teşekkürler.
SQL Server ile mi uğraşacaksınız? Ya da tarama rastgele şifre üretme. Lisans kontrol sistemleri vb.

Brute Force odaklı bir öğreniminiz mi olacak? Siber için işlemci ön planda ama hash kırmak için ekran kartı gücü de çok önemli.

ASUS ROG serisine göz atabilirsiniz gerçekten iyi performans veriyor onun haricinde MSI bakabilirsiniz çok iyidir.

SQL Server ile mi uğraşacaksınız? Ya da tarama rastgele şifre üretme. Lisans kontrol sistemleri vb.

Genel olarak pentesting ile uğraşacağım, ekran kartı olarak şu anda 4050 gibi bir ekran kartı düşünmekteyim

genel olarak pentesting ile uğraşacağım, ekran kartı olarak şuanda 3050 gibi bir ekran kartı düşünmekteyim
Peneterasyon testleri için Pancarius'un dediği gibi ekran kartı gücü gerçekten önemli 3050 Ti alırsanız daha iyi olur sizin için. Ayrıca işlemcinizide düşük tutmayın. İşlemci frekansı ve gücü de önemlidir.

İşlemci olarak 12. nesil i7 düşünüyorum fakat maalesef leptop üreticilerinin kronik sıkıntılarından vs. pek anlamadığım için bir marka kafamda belirleyemedim. Baştaki yazının sonunda Monster bilgisayarları elememin sebebi de aslında buydu. Çevrem tarafından bu markanın bilgisayarlarına karşı inanılmaz büyü bir nefret var (ciddi düzeyde ısındığı ve fan sesinin kükrercesine olduğu gibi). En çok önerisini aldığım bilgisayarın linkini aşağıda paylaşacağım, daha iyi olduğunu düşündüğünüz başka bir markanın bilgisayarı vs. bulunuyorsa paylaşabilirseniz eğer sevinirim.

Geri
Yukarı