Siber güvenlik için en iyi dil hangisi?

En iyi dil diye bir şey yok özellikle siber güvenlik alanında, ikisini de kullanmanız gerektiği anlar olabilir. İkisini de öğrenin ya da istediğiniz birini öğrenin. Fakat bildiğim kadarıyla Python daha fazla tercih ediliyor bu alanda.

Yazılım okuyorum. Fakat arkadaşın dediği gibi Python daha fazla tercih edilmiyor aksine C++ tercih ediliyor zor bir dil ama öyle. Arkadaşlarımın birçoğu siber güvenlik alanında biz yazılım dediğim gibi.

Dostum en iyi dil yoktur hepsini bilmen gerekir en öncelikle PHP, HTML, CSS, Java, C#,Python, Ruby.
Siber güvenlikle CSS arasındaki bağlantıyı açıklar mısın? Ayrıca bir insan nasıl tüm dilleri bilebilir onu da açıklarsan sevinirim.

Yazılım okuyorum. Fakat arkadaşın dediği gibi Python daha fazla tercih edilmiyor aksine C++ tercih ediliyor zor bir dil ama öyle. Arkadaşlarımın birçoğu siber güvenlik alanında biz yazılım dediğim gibi.
Hocam siber güvenlik alanına göre değişse de hala bildiğim kadarıyla Python daha fazla tercih sebebi, en azından programlama geçmişi olmayanlar ve bu alana adım atmak isteyenler için. Bizim güvenlik departmanı ile sohbet muhabbet ettiğimde böyle demişlerdi, eğer programlama geçmişin varsa da ikisini de öğrenmek gerek zaten denmişti.

Javascript çok kullanılıyor. Önceliğin Javascript olsun. 2. Python, 3. ise C#.
Hocam neden düşündürücü attığınızı anlamıyorum, JS/Python/C++/C bu diller çok kullanılsa da C#'I ilk defa sizden duyuyorum. Başlangıç için en ideal dil zaten Python, arkadaş zaten hemen linux içinde script yazmaya başlamayacak ki.

Hocam neden düşündürücü attığınızı anlamıyorum, JS/Python/C++/C bu diller çok kullanılsa da C#'I ilk defa sizden duyuyorum. Başlangıç için en ideal dil zaten Python, arkadaş zaten hemen linux içinde script yazmaya başlamayacak ki.
Pardon hocam yanlış mesaja atmışım düşündürücüyü. Dediğiniz şeylerde haklısınız.

Geri
Yukarı