Sıfır iPhone SE 2020 vs 2. el iPhone XR

2. elde her şey olabilir. Virüs en küçük şey.

Aslında haklı, hemde bayağı haklı.
Ayrıca iOS da en kötü nasıl bir virüs olabilir ki? :D
takvime Çince haber sitesi koyar en fazla 😂
Kapanma sorunu nasıl oluyor hocam?

Peki eğer virüs varsa nasıl bir yol izlemeliyim veya en küçük şey dediniz daha büyük şeyler nelerdir hocam?

iOS da virüsü dert etmeyin.
Ama batarya, ekran, performans olarak bitik olabilir cihaz buna dikkat etmeniz lazım.

Casus yazılım koymuş olabilirler, sen ben gibi insanların bulamayacağı şekilde. Telefonun parçalarını değiştirmiş olabilirler, telefonun bir parçası bozulduğu için(yere düşürmüş olabilir en basiti) parçasını orijinal olmayan bir parçayla değiştirmiş olabilirler. ME kodunu kopyalamış olabilirler. Veya telefon kaçaktır ve başka bir IPhone'un ME sini kullanıyor olabilir.

Eğer denk gelirsem iade şansım var mı peki? Yoksa elim de mi kalır cihaz?
Ona net bir şey diyemem maalesef. Apple'ın mantığı şu (istismarlardan ötürü diye düşünüyorum) onarım yapılması gerekiyorsa onarıyor, eğer onarım mümkün değil ise değişiyor. Ama bu mevzu yazılımsal bir problem sanırım, servis formatlayıp açıyor direk.

Casus yazılım koymuş olabilirler, sen ben gibi insanların bulamayacağı şekilde. Telefonun parçalarını değiştirmiş olabilirler, telefonun bir parçası bozulduğu için(yere düşürmüş olabilr en basiti) parçasını orijinal olmayan bir parçayla değiştirmiş olabilirler. Me kodunu kopyalamış olabilirler. Veya telefon kaçaktır ve başka bir IPhone'un mesini kullanıyor olabilir.

IPhone'a casus yazılım...
Hocam söylediğiniz şey aşırı fantastik 2. el cihaz satan biri için. Çünkü o tür bir şeyi yapabilecek kişi bu şekilde para kazanmaya çalışmaz. Gider banka falan vurur.

IPhone'a casus yazılım...
Hocam söylediğiniz şey aşırı fantastik 2. el cihaz satan biri için. Çünkü o tür bir şeyi yapabilecek kişi bu şekilde para kazanmaya çalışmaz. Gider banka falan vurur.
Vallahi hocam arkadaş öyle deyince beni de bir düşündürdü. Doğru olabilir mi? Ne yapacağımı şaşırdım ya.

Düşündüğün gibi zeka istemiyor. Program kullanıyorlar o kadar.
Ayrıca şunu bütün telefon firmaları kabul eder. Bir cihaz somut olarak başka birinin kontrolündeyse onunla canı istediği gibi oynayabilir. Firmalar daha çok soyut tehditlere önem veriyor.

Batarya çok problem degilse gözün kapalı SE 2020 alabilirsin, ekran boyutu zaten senin için önemli degilmiş. Performans kamera güncelleme destegi seni asla pişman etmez boyutuna aldırma çok güçlü bir telefon 2 sene çok rahatlıkla kullanırsın.

Düşündüğün gibi zeka istemiyor. Program kullanıyorlar o kadar.
Ayrıca şunu bütün telefon firmaları kabul eder. Bir cihaz somut olarak başka birinin kontrolündeyse onunla canı istediği gibi oynayabilir. Firmalar daha çok soyut tehditlere önem veriyor.

Zamanında (2-3 yıl önce)
Apple hariç her türlü amiral gemisi cihaza sızdım, ister manuel ister uygulama yardımı ile. Tüm amiral gemilerine uzaktan sızabilmeme rağmen iPhone 6S cihaza fiziksel olarak müdahale şansım olmasına rağmen güvenliği aşıp sızamamıştım.
Bir tanıdık büyük bir şirket için siber güvenlik işleri yapıyordu onun yanında olurdum genelde, o da kendimi yazılım alanında geliştirmem için bana hem eğitim verdi hem de bu cihaza sızma ile güvenlik sistemlerindeki açıkları bulmayı öğretti. Cihazları o teğmin ediyordu bana (kendi evinde 80'den fazla telefon vardı zaten :D ) onun sayesinde bayağı bir cihazda kendimi geliştirdim ve şunu kesin olarak söyleyebilirim, iOS cihazlardaki güvenlik duvarı aşırı iyi ve aşılması imkansıza yakın.

Geri
Yukarı