Sıfır mı yenilenmiş telefon mu alınmalı?

Ben de almayı düşünüyorum ama telefon hakkında Şikayetvar'da çok şikayet okudum. Gerçi tüm telefonlarda şikayet olur ama C55'in şikayetleri beni biraz korkutuyor açıkçası. Yine de almak istiyorum çünkü fiyatı çok cazip geliyor.
6000-7000 arasında olan sıfır telefon modelleri arasında tam bir f/p ürünü c55 ben oldukça memnunum. 6100 tl aldığım telefon 6/128 ve hd ekran. Üstüne 1080p 60fps video kaydı olması kaymak gibi. Kamerası beklediğimden çok daha iyi çıktı bu arada. Örneğin şu görselin dibine kadar zoom yapınca pikseller anca kötüleşiyor. Bilmem kaç yüz metrede olan kişilerin kıyafetlerini ayırt edeceğim neredeyse :D

Edit: Buraya upload edince görselin kalitesi çok düşmüş ya böyle değildi :(

Dosya Ekleri

• IMG20240419180610.jpg
    IMG20240419180610.jpg
    156,6 KB · Görüntüleme: 13
Aslında bu tarz sorunlarla çoğu telefonlarda olabiliyor. Bence Xiaomi bu fiyatlara alınabilecek kendini kanıtlamış en iyi markalardan biri olduğunu düşündüğüm için önermiştim . Keza böyle çok tercih edilen model tercih ederseniz gerek kılıf kırılmaz cam yedek parca gibi ihtiyaçlarınızı daha kolay bol alternatifle halledebilirsiniz. Ayrıca bence satış sonrası güncelleme ve garanti konusunda xiaomi de sorun yaşamazsınız.
Tabi önerilen diğer telefonlara bakabilirsiniz bir çok inceleme ve uzun kullanım videoları var. Ayrıca vaktiniz varsa infinix markasına da bakabilirsiniz çevremde kullananlar vardı sorun yaşadıklarını duymadım şahsen.
Ben Realme'de kesin karar kıldım. Söylediğim gibi Xiaomi ile yaşadığım kötü deneyim nedeniyle başka bir marka tercih edeceğim. İnfinix'e bir göz atacağım. Öneriniz için teşekkürler.

6000-7000 arasında olan sıfır telefon modelleri arasında tam bir f/p ürünü c55 ben oldukça memnunum. 6100 tl aldığım telefon 6/128 ve hd ekran. Üstüne 1080p 60fps video kaydı olması kaymak gibi. Kamerası beklediğimden çok daha iyi çıktı bu arada. Örneğin şu görselin dibine kadar zoom yapınca pikseller anca kötüleşiyor. Bilmem kaç yüz metrede olan kişilerin kıyafetlerini ayırt edeceğim neredeyse :D

Edit: Buraya upload edince görselin kalitesi çok düşmüş ya böyle değildi :(
Bence de. Samsung markası pahalı olmasa kesin Samsung alacaktım ama Realme hem ekonomik hem kaliteli. İnşallah pişmanlık yaşamam. Eski telefonum Redmi Note 8'i EasyCep'e verip Trendyol'dan Realme C55 alacağım. EasyCep 1400 küsur fiyat teklifinde bulundu, sizce yeterli mi?

Bence de. Samsung markası pahalı olmasa kesin Samsung alacaktım ama Realme hem ekonomik hem kaliteli. İnşallah pişmanlık yaşamam. Eski telefonum Redmi Note 8'i EasyCep'e verip Trendyol'dan Realme C55 alacağım. EasyCep 1400 küsur fiyat teklifinde bulundu, sizce yeterli mi?
Ben sorun yaşayacağını pek düşünmüyorum şahsen. Bu arada ben de Xiaomi redmi note 6 pro üzerinden geçmiştim yakın zamanda. Xiaomi ilk çıktığı zamanlar çok güzeldi f/p tabirinin hakkını veriyordu ancak nedense bu marka zamanla pahalılaştı. Pahalılaştığı yetmezmiş gibi Xiaomi arayüzünü de reklamlarla doldurdular ve kendi kendine uygulama yüklemeye başladı telefon. Samsung ise bilindiği gibi her zaman daha pahalı oluyor android telefonlar arasında. Pahalı olmasa ilk tercihim olacaktı tabi. Örneğin c55 özelliklerinde bir samsung model telefon çok daha pahalıya geliyor. Durum böyleyken Infinix, Realme, Oppo gibi markalara yöneliyor haliyle insanlar.

Geri
Yukarı