Sıfır S22 vs ikinci el iPhone 12

Bütçe
18000
Şu forumda veya dışarıdaki hayatta edindiğim bilgilere göre konuşuyorum bizzat tecrübeler ile.
iPhone 12 S22 denen o çöpü rezil rüsva eder.
S22 alın diyen insanlar mevcut internet aleminde.
Bizzat kendim inceledim mağazada.
Tost makinesi gibi ısınıyor telefon.
Hele kamerada kaşar koy üstüne erisin.
iPhone 12 her anlamda daha iyi.

iPhone 12 kullanıyorum. Pil, termal başarım ve video performansı dışında S22 daha iyi bir model. Son cümleniz yeterince bilgi birikiminizin olmadığını göstermiş bence. S22 kullanan arkadaşım var ikisini de elimde tutup CPU-Z açtım, boşta ikisi de birbirinden farklı değil, yük altında iPhone 12 45 dereceyi geçmezken S22 53-54 derecelerde çalışabiliyor, aşırı anormal değil, kabul edilebilir. Eğer bir cilt hastalığınız yoksa el de yakmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone 12 kullanıyorum. Pil, termal başarım ve video performansı dışında S22 daha iyi bir model. Son cümleniz yeterince bilgi birikiminizin olmadığını göstermiş bence. S22 kullanan arkadaşım var ikisini de elimde tutup CPU-Z açtım, boşta ikisi de birbirinden farklı değil, yük altında iPhone 12 45 dereceyi geçmezken S22 53-54 derecelerde çalışabiliyor, aşırı anormal değil, kabul edilebilir. Eğer bir cilt hastalığınız yoksa el de yakmaz.

Bende Xiaomi 12 kullanıyorum. 8 gen1 işlemci var, özellikle güneş altında uzun sure telefonu kurcalarsam ısınma hissediliyor ama öyle cayır cayır da değil. Telefon cidden iyi performanslı. Sıkıntı olmuyor diyebilirim rahatlıkla. Pil performansı da iyi.
S22 de aynı mı bilmiyorum ama GT2 Pro da 8 gen1 var ve işlemci soğutucusunun iyi olduğu söyleniyor. Muhtemelen de bu yüzden pek ısınmadığından çok bahsedilmiş.

Bende Xiaomi 12 kullanıyorum. 8 gen1 işlemci var, özellikle güneş altında uzun sure telefonu kurcalarsam ısınma hissediliyor ama öyle cayır cayır da değil. Telefon cidden iyi performanslı. Sıkıntı olmuyor diyebilirim rahatlıkla. Pil performansı da iyi.
S22 de aynı mı bilmiyorum ama GT2 Pro da 8 gen1 var ve işlemci soğutucusunun iyi olduğu söyleniyor. Muhtemelen de bu yüzden pek ısınmadığından çok bahsedilmiş.

İnternetten 1-2 kişinin yorumunu okuyarak varsayım yapıyorlar kendi kafalarınca. Az önce S22 ısınıyor, o fiyat bandında iPhone 11 o çöpten daha iyidir yazanı gördüm. 😂

İnternetten 1-2 kişinin yorumunu okuyarak varsayım yapıyorlar kendi kafalarınca. Az önce S22 ısınıyor, o fiyat bandında iPhone 11 o çöpten daha iyidir yazanı gördüm. 😂

Şöyle bir geçmişe bakarsanız S21 FE yerden yere vurulan berbat bir cihazdı. Pili işlemcisi o kadar çok kötüleniyordu ki. Yorumlara göre hiç alınacak bir cihaz değildi. YouTube'da gerçek kullanım videoları gelmeye başladı, durum hiç de abartıldığı kadar değildi. Cihaz fiyatına göre gayet güzeldi. Şimdi yorumlar 180 derece ters :)

Şöyle bir geçmişe bakarsanız S21 FE yerden yere vurulan berbat bir cihazdı. Pili işlemcisi o kadar çok kötüleniyordu ki. Yorumlara göre hiç alınacak bir cihaz değildi. YouTube'da gerçek kullanım videoları gelmeye başladı. Halbuki cihaz fiyatına göre gayet güzeldi. Şimdi yorumlar 180 derece ters :)

Bu forumda 8 Gen 1'den dolayı S22 yerine S21 FE öneriyorlar ama 8 Gen 1 neyse Exynos 2100'de o, çok farklı değiller birbirlerinden hatta GoS'u kapatırsan Exynos 2100 daha fazla güç tüketiyor ama S21 FE full plastik telefon, ısıyı cam ve alüminyum kadar iletmiyor. Sırf termal başarımdan dolayı iPhone 13'ten daha iyi fotoğraf çeken premium telefon yerine 2. el iPhone 12 öneriyorlar, kendileri 12 kullansa yaptıkları önerinin ne kadar saçma olduğunu anlarlardı, ben kullanıyorum ve öyle.

Bu forumda 8 gen 1'den dolayı S22 yerine S21 FE öneriyorlar ama 8 gen 1 neyse Exynos 2100'de O, çok farklı değiller birbirlerinden hatta Gos'u kapatırsan Exynos 2100 daha fazla güç tüketiyor ama S21 FE Full plastik telefon, ısıyı cam ve alüminyum kadar iletmiyor. Sırf termal başarımdan dolayı iPhone 13'ten daha iyi fotoğraf çeken premium telefon yerine 2. el iPhone 12 öneriyorlar, kendileri 12 kullansa yaptıkları önerinin ne kadar saçma olduğunu anlarlardı, ben kullanıyorum ve öyle.

Ben 5 ay 12 Pro kullandım. Senin şu anda kullandığın cihazdan donanım olarak daha güçlü bir cihaz. Kamerada 5dakikadan fazla fotoğraf ve video çektim. Gram ısınma olmadı. S22 de kamerayı 5dk kullandım. Cihaz fırın gibi oldu. 12 Pro da ısınmayı oyun oynarken ya da 3 saatten fazla aralıksız kullanımda yaşadım. Oyun ya da 3 saatten fazla kullanımda bir zahmet ısınsın. S22'nin oyunda ısınması normal bir durum ama kamerada ısınması normal bir durum değil. S21 FE yide bir gün kullandım. Isı yönetimi ve verimlilik olarak Exynos 2100 kesinlikle daha iyi. S22 konusunda yazılanların hepsi doğru. Ben bu forumda 13'ün kamerasını yerden yere vuran bir adamım. Benim için bir şeyin doğrusu neyse odur. Kimsenin kasıtlı olarak gömdüğü yok.

Ben 5 ay 12 Pro kullandım. Senin şu anda kullandığın cihazdan donanım olarak daha güçlü bir cihaz. Kamerada 5dakikadan fazla fotoğraf ve video çektim. Gram ısınma olmadı. S22 de kamerayı 5dk kullandım. Cihaz fırın gibi oldu. 12 Pro da ısınmayı oyun oynarken ya da 3 saatten fazla aralıksız kullanımda yaşadım. Oyun ya da 3 saatten fazla kullanımda bir zahmet ısınsın. S22'nin oyunda ısınması normal bir durum ama kamerada ısınması normal bir durum değil. S21 FE yide bir gün kullandım. Isı yönetimi ve verimlilik olarak Exynos 2100 kesinlikle daha iyi. S22 konusunda yazılanların hepsi doğru. Ben bu forumda 13'ün kamerasını yerden yere vuran bir adamım. Benim için bir şeyin doğrusu neyse odur. Kimsenin kasıtlı olarak gömdüğü yok.

Hocam S22'nin tek sorunu pil. Evet serin çalışmıyor ama kesinlikle sorun haline getirebilecek bir ısınma yok, el yakmaz, video performansını stutterlemez ya da PUBG gibi oyunlarda yüksek grafiklerde drop/throttle yedirtmez. (Genshin İstisna) Exynos 2100 meselesine gelecek olursak, 8 Gen 1 ile tamamen benzer sıcaklıklarda çalışıyor. S21 ve S21 FE plastik kasaya sahip olduğu için ısıyı cam&alüminyum kadar iletmiyor.

images.png

Galaxy S22, S22 Ultra'dan da 13 Pro Max'den de daha serin çalışmış. Bunun sebebi küçük kasadan dolayı erken throttle yiyip kendini kısıtlaması. Bıraksan 55 dereceleri kadar görür ama ha 13 Pro gibi 47-48 derecede çalışmış ha 54-55 derecede çalışmış. S21 o kadar throttle yemiş ki sıralamada yok 5 FPS çalışıyor. :D S22'nin kötü pilinden ve termal başarımından bahsetmek yerine biraz da premium deneyiminden ve 13 Pro düzeyinde fotoğraflar çekebilen kamerasından bahsedelim. (Video dışında)

Hocam S22'nin tek sorunu pil. Evet serin çalışmıyor ama kesinlikle sorun haline getirebilecek bir ısınma yok, el yakmaz, video performansını stutterlemez ya da PUBG gibi oyunlarda yüksek grafiklerde drop/throttle yedirtmez. (genshin istisna) Exynos 2100 meselesine gelecek olursak, 8 gen 1 ile tamamen benzer sıcaklıklarda çalışıyor. S21 ve S21 FE plastik kasaya sahip olduğu için ısıyı cam&alüminyum kadar iletmiyor.

Eki Görüntüle 1842843

Galaxy S22, S22 Ultra'dan da 13 Pro Max'den de daha serin çalışmış. Bunun sebebi küçük kasadan dolayı erken throttle yiyip kendini kısıtlaması. Bıraksan 55 dereceleri kadar görür ama ha 13 Pro gibi 47-48 derecede çalışmış ha 54-55 derecede çalışmış. S21 o kadar throttle yemiş ki sıralamada yok 5 FPS çalışıyor. :D S22'nin kötü pilinden ve termal başarımından bahsetmek yerine biraz da premium deneyiminden ve 13 Pro düzeyinde fotoğraflar çekebilen kamerasından bahsedelim. (video dışında)

Ben kendi kullanımına göre yorumluyorum. O testler her zaman doğruyu yansıtmıyor. Kendi kullanımımda S21 FEnin daha az ısındığını ve daha az pil tükettiğini gördüm. S22 madem bu kadar iyi kullandığın iPhone 12'yi sat S22 al.

S22'ye iyi demiyorum ama dolar 26 TL'yken o cihazın o paraya satılması mucize. iPhone 12'den memnunum, 3-4 yıl kullanmayı düşünüyorum, S23 verseler almam.

O cihazın fiyatının artmamasının sebebi pil, ısınma gibi unsurlarda sorunlu olması ve cihaza talep olmaması. Bugün S23 kullananların yüzde 85'i eski S22 kullanıcısı. Hepside S22'den kurtulduğu için mutlu. S23'e geçipde keşke S22 de kalsaydım diyen bir tane kullanıcı yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı