Sıfırdan spora başlayınca vücut ne kadar sürede şekillenir?

Sizin "vücut" algınıza bağlı bu, yağ yakıp fit hafif kaslı bir vücut 1 yılda rahat yapılır. Tabi ki çok yağlı iseniz ve düzgün şekilde yağ yakmayı bilmiyorsanız bu süre çok daha uzar. Lakin istediğiniz vücut türü Instagram'da karşınıza çıkan hem yağsız hem de bayağı kaslı olan elemanlar ise ya ilaçlı oluyor ya da 6-7 yıldır bu sporu yapan kişilerden oluyorlar.

Ayrıca hiç kasın olmadığını belirtmişsin, skinny fat grubuna giriyorsun. Hem yağlı hem de kas kütlesi olmayan kişilere deniyor, bu süreci daha da uzatacaktır. İlk yağ yakıp sonrasında yağlar gittikten sonra kas yapmaya başlarsanız daha iyi olabilir.

Anladım hocam beni galiba patates kızartması ve kola zorlar
Fırında çok hafif yağlı patates yapabilirsiniz, canınız çekerse güzel bir alternatif.

Ayrıca hiç kasın olmadığını belirtmişsin, skinny fat grubuna giriyorsun. Hem yağlı hem de kas kütlesi olmayan kişilere deniyor, bu süreci daha da uzatacaktır. İlk yağ yakıp sonrasında yağlar gittikten sonra kas yapmaya başlarsanız daha iyi olabilir.

Fırında çok hafif yağlı patates yapabilirsiniz, canınız çekerse güzel bir alternatif.

Yağ yakmadan kas yapmaya çalışsam yağlar zaten erimez mi?

Yağ yakmadan kas yapmaya çalışsam yağlar zaten erimez mi?
Eğer yağ oranınn çok yüksekse temiz 3k kalori ile ilk başlarda zayıflarsan salondaki bi tanıdığım 7-8yıldır yapıyor arkadaşına 3k lık beslenme programı hazırlamıştı hem güzel kas koydu hemde yağ oranıda düştü fakat aşırı kiloluydu senin kilona ve metabolizmana da bağlı.

Yağ yakımı yaparken kas kazanımı aynı anda olamaz. Vücuda ekstra kalori girmiyor çünkü kas kütlesi koyamazsın öyle.
Millet boşuna bulk yapıyor olurdu o zaman.

Bu yaz spora başlamayı düşünüyorum. Yıllardır günün çoğunu bilgisayarda masabaşı geçiren biriyim hafif göbeklenmeye başladım hafif tenim sarkıyor gibi gözüküyor yani kötü gözüküyor yağ oranım %23-%25 civarı günde 1-1, 5 saat spor yapsam ne kadar sürede biçimlenir vücudum bir de sizce evde 5kg bidonlarla çalışma yapayım mı yaza kadar? Bu arada bende hiç kas yok.
Spor yapıymmı diye soranı ilk defa görüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı