Sıfırdan TYT nasıl çalışılmalı?

ibrs

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, seneye 12.sınıfa geçeceğim meslek lisesinde okuyorum bu nedenle 12.sınıfda stajım var. Çalışmak için geç kaldığımın farkındayım. Çalışmaya başlayacağım ancak nasıl başlayacağım hakkında bir fikrim yok, sizlerin yardımlarına ihtiyacım var. Temelim zayıf, iyi değil. TYT ve AYT(sayısal) sınavlarının ikisine de gireceğim.
Sizce bu yaz ne yapmalıyım?

Merhaba, seneye 12.sınıfa geçeceğim meslek lisesinde okuyorum bu nedenle 12.sınıfda stajım var. Çalışmak için geç kaldığımın farkındayım. Çalışmaya başlayacağım ancak nasıl başlayacağım hakkında bir fikrim yok, sizlerin yardımlarına ihtiyacım var. Temelim zayıf, iyi değil. TYT ve AYT(sayısal) sınavlarının ikisine de gireceğim.
Yaz tatilinde TYT yi bitirin TYT den 3-4 ay kala sırf deneme çözün çünkü TYT çalışılcak bir sınav değil zaten kör girse 250 yapar çokta kasmamak lazım AYT tarafı ise Allah kurtarsın ona tabiri caiz ise hayvan gibi çalışmanız gerekiyor ki şuan ben hayvan gibi çalışma metodunu uyguluyorum ve umarım bu sene mezuna kalmadan sözelden 100 veya 50 k hedefim var mezuna kalmak aklımın ucundan bile geçmiyor.

Yaz tatilinde TYT'yi bitirin TYT'den 3-4 ay kala sırf deneme çözün çünkü TYT çalışılacak bir sınav değil zaten kör girse 250 yapar çok da kasmamak lazım AYT tarafı ise Allah kurtarsın ona tabiri caiz ise hayvan gibi çalışmanız gerekiyor ki şu an ben hayvan gibi çalışma metodunu uyguluyorum ve umarım bu sene mezuna kalmadan sözelden 100 veya 50 k hedefim var mezuna kalmak aklımın ucundan bile geçmiyor.

Öncelikle teşekkür ederim, çalışma konusunda nasıl çalışmalıyım? Hangi derslere öncelik vermeliyim? Fikirlerinizi öğretmek isterim.

TYT için önerim soru çözmek. Zaten inanılmaz bilgi gerektiren sorular yok. Elinizden geldiğince bu yaz soru çözün. Sonra denemelere girin sık sık. AYT içinse bilgi ağırlıklı bir sınav. Çok konu anlatımı dinleyin. Ne kadar konuları erkenden bitirirseniz o kadar iyi.

Geri
Yukarı