Signal vs Telegram

Afkborn

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASRock B450M Steel Legend, Ryzen 5 5600, Kingston Fury Beast 32 GB (2X16) 3200 MHz, Powercolor Red Devil RX 6600XT, Be Quiet! BK008, Corsair Carbide Spec Delta RGB, Corsair CV550, 1 TB WD Blue SN570, 500GB A2000 Kingston SSD, 1TB WD HDD, Sensei310, K60 RGB PRO, Qck Medium, Asus TUF VG24VQE, Keenetic Omni DSL
Meslek
Zabıt Katibi
WhatsApp'ın son günlerdeki olaylarından sonra insanların çoğu WhatsApp kullanmayı bırakmayı düşünüyor. Sizin tercihiniz hangisi olurdu? Açıkçası ben signali açık kaynak kodlu olduğu için güvenlik açısından daha güvenilir buldum fakat WhatsApp'da bulunan birkaç özelliği aratıyordu. Bundan dolayı Telegram'ı kullanmaya başladım. Şubattan sonra siz ne yapacaksınız?

Şubat'ı beklemeye gerek yok. Ben dün sözleşmeyi gördüm. Kabul Et dışında seçenek yoktu. Kabul ettim, Hesabımı Sil dedim silindi ve uygulamayı sildim. Facebook'um zaten yok. Bir tek instagram. Onu da silerim. Bu zamana kadar zaten verileri alıp satıyorlardı. Ama kulak arkası kalsın. Telegram'ı kullanıyordum. Komple oraya geçtim.

WhatsApp ve Telegram'ı zaten kullanıyordum. Kullanmaya devam edeceğim.

Arkadaşlar o veriler zaten siz izin verseniz de vermeseniz de güzel güzel kullanılıyordu.
Instagram bana izin ver de rehberine bakalım dediğinde hayır dememe rağmen rehberimde olan (Ben hayır dediysem sadece ortak takipçi vb. ve ortak konuma bakabilmeli.) kişileri önermesi, hatta onunla da yetinmeyip WhatsApp'ta hiç özelden konuşmasam ve kaydetmesem de aynı grupta olduğum kişileri önermesi gibi durumlar size de olmuştur elbet. Aşın artık bunları. O uygulamaları kullanıyorsanız o verileri veriyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı