Sigorta poliçesi kesecek müşteri nasıl bulunur?

zeonlin

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, ben sigorta acentesinde staj yapıyorum. Şu anda sigorta poliçesi keserek ekstra prim alıyorum ancak müşteri portföylüm yeterince geniş değil bence. Sizce poliçe kesecek yeni müşterilere nasıl ulaşırım? Kasko sigortası, trafik sigortası, hayat sigortası, dask sigortası, uçak sigortası, yat sigortası, özel sağlık sigortası vs. her şeyin sigortasını kesebiliyorum. Amacım yeni müşterilere ulaşmak çünkü çok kârlı bir iş. Örnek olarak 20 bin TL'lik bir poliçe kesiyorum, 2500 TL prim alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben sigorta acentesinde staj yapıyorum. Şu anda sigorta poliçesi keserek ekstra prim alıyorum ancak müşteri portföylüm yeterince geniş değil bence. Sizce poliçe kesecek yeni müşterilere nasıl ulaşırım? Kasko sigortası, trafik sigortası, hayat sigortası, dask sigortası, uçak sigortası, yat sigortası, özel sağlık sigortası vs. her şeyin sigortasını kesebiliyorum. Amacım yeni müşterilere ulaşmak çünkü çok kârlı bir iş. Örnek olarak 20 bin TL'lik bir poliçe kesiyorum, 2500 TL prim alıyorum.
İnstagram'da veya facebook'ta reklam verebilirsin yeni müşteriler bulmak için

Hocam zaten onlara kesiyorum müşteride yolluyorlar ama benim hedefim böyle günlük en az 1 poliçe kesecek kadar çok müşteriye ulaşmak.

Çevre önemli benim bildiğim tüm sigortacılar insanların birbirine önermesiyle müşteri kazanıyor, poliçe kestiğiniz kişilerinde size yardımcı olması lazım, onlarda etrafına önerecek bir kere çalışırsanız zaten daimi müşteri olur, çevre arttıkçada günlük poliçeleriniz olmaya başlar.

Bir de piyasaya göre daha uygun fiyat çıkarmanız lazım.

Geri
Yukarı