Sınav senesi aile içinde ayrımcılık yapılıyor

hissedengenç

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bu sene sınav seneme gireceğim fakat ailem arkamda hiç durmuyorlar. Babam sınavın ismini bile bilmiyor. Annesinde ilk sınav tecrübesi. Annem ilkokulda matematik sorusunu yanlış yaptığım için kafamı duvarlara vurdu. Hiçbir işe yaramadığını düşündüğüm ilkokul sınavlarından hep 90-100 alırdım. Yine de dayak yerdim. Her gece kavga çıkartıyordu ortaokulda.5.s ınıf pandemiyle geçti. Canlı derslerde bile baskı kuruyordu. En çok çalışan bendim. 6. sınıf OBP 91 geldi sonrasında olaylar başladı. 7. sınıfta matematik notum berbattı. Annen 3-4 saat konuştu kardeşimle kıyaslamaya başladı ve o ara kilomla dalga geçmişti. 62 kiloydum boyuma göre fazlaydı. Kardeşim bilsemi kazanamadı ona rağmen arkasında yalan söylediler torpil vs. her çalışmadığımda akrabalarım ne diyeceğini anlatıyor. 8. sınıfa geçtim geçeli haftada 3-4 kavga ediyoruz. Kardeşime abin gibi olma diyor. Babam annemin dediklerini yapıyor. Yok senin ağzına! Bu yaz dinlenemeyeceksin diye dershaneye kitaplara o kadar para verdim falan. Annem yüzünden evde şu ankimseyle aram yok. Kardeşimle en son ne zaman konuştuğumu hatırlamıyorum. LGS kötü geçerse 5-6 ay önce bir şey olmaz diyorlardı. Şimdi yaşatmam yüzünü dağıtırım gibi kelimeler. Onlarla konuşmaya çalıştım cahil, beyinsiz gibi kelimelerle karşılaştım. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar bu sene sınav seneme gireceğim fakat ailem arkamda hiç durmuyorlar. Babam sınavın ismini bile bilmiyor. Annesinde ilk sınav tecrübesi. Annem ilkokulda matematik sorusunu yanlış yaptığım için kafamı duvarlara vurdu. Hiçbir işe yaramadığını düşündüğüm ilkokul sınavlarından hep 90-100 alırdım. Yine de dayak yerdim. Her gece kavga çıkartıyordu ortaokulda.5.s ınıf pandemiyle geçti. Canlı derslerde bile baskı kuruyordu. En çok çalışan bendim. 6. sınıf OBP 91 geldi sonrasında olaylar başladı. 7. sınıfta matematik notum berbattı. Annen 3-4 saat konuştu kardeşimle kıyaslamaya başladı ve o ara kilomla dalga geçmişti. 62 kiloydum boyuma göre fazlaydı. Kardeşim bilsemi kazanamadı ona rağmen arkasında yalan söylediler torpil vs. her çalışmadığımda akrabalarım ne diyeceğini anlatıyor. 8. sınıfa geçtim geçeli haftada 3-4 kavga ediyoruz. Kardeşime abin gibi olma diyor. Babam annemin dediklerini yapıyor. Yok senin ağzına! Bu yaz dinlenemeyeceksin diye dershaneye kitaplara o kadar para verdim falan. Annem yüzünden evde şu ankimseyle aram yok. Kardeşimle en son ne zaman konuştuğumu hatırlamıyorum. LGS kötü geçerse 5-6 ay önce bir şey olmaz diyorlardı. Şimdi yaşatmam yüzünü dağıtırım gibi kelimeler. Onlarla konuşmaya çalıştım cahil, beyinsiz gibi kelimelerle karşılaştım. Ne yapabilirim?
Cevap verme sadece dinle tamam benim hatam de konuştukları zaman bir şey değişmeyeceği için bir süre sonra konuşmayı bırakırlar.

Kardesim ayni seyleri ben de yasiyorum ve dun matamatikten 98 aldigim icin firca yedim. Tek cozum Unesco'ya bas vur ya da iyi calis. Aga be sende kendimi gordum gozlerim doldu anne ve babana su mesaji at.

Son düzenleme:
Onlar kim kardeşim? 2 dakikalık zevkleriyle sen dünyaya geldin diye sana bunları yapamazlar. Okurken ben gerildim ruh hastası sanırım ikisi de. Yerinde olsam polise falan giderdim bir yerlere başvururdum bir şekilde kurtulurdum o evden. Muhtemelen böyle yaptıklarına göre ikisi de vasıfsız okumamış cahil cühela tipler ve sen okursan zengin olup onlara bakacağını sanıyorlar. Çok komik gerçekten seni sevmiyorlar da muhtemelen. Dediğim gibi kurtul o evden. Anne baba falan bunlar boş şeyler büyüdükçe anlarsın herkes kendinden sorumlu kimse kimsenin umurunda değil.

Kardesim ayni seyleri ben de yasiyorum ve dun matamatikten 98 aldigim icin firca yedim. Tek cozum Unesco'ya bas vur ya da iyi calis. Aga be sende kendimi gordum gozlerim doldu anne ve babana su mesaji at.

Baba, şu ana kadar söylediğim sözlerle ya da eylemlerle kalbini kırdıysam bunu bilerek yapmadığımı ve bunun için çok üzgünüm, ne yaptığımı bilmediğimi söylemek isterim. Sensiz ve annemsiz yapamazdim cok uzgunum. Ama bunu da bil ki sen ve annem benim kalbimi cok kirdiniz eger LGS de kotu sonuç yaparsam aramiz iyice bozulucak ve ben bunu istemiyorum elimden gelen kadar çalışacağım bu da LGS'den önce son sozum.

LGS'ye girmeden bunu yaz not koy. WhatsApp'dan yaz. Sen nilirsin ne yapicagini kardes ben sana tavsiye verdim.
Ne yaşıyorsun? Körsün herhalde siz robot musunuz arkadaşlar çocuğun ailesinin yaptıklarını bir okusana bir de bana da yaptılar gözüm doldu falan demişsin çocuğa babasına aşk mektubu yazdırmaya çalışıyorsun. Eğitim sistemine de bu eğitim sistemini ve ülkeyi bu hale getirenlere de... Aileniz de olsa size böyle şeyler yapamazlar açın biraz gözünüzü.

Onlar kim kardeşim? 2 dakikalık zevkleriyle sen dünyaya geldin diye sana bunları yapamazlar. Okurken ben gerildim ruh hastası sanırım ikisi de. Yerinde olsam polise falan giderdim bir yerlere başvururdum bir şekilde kurtulurdum o evden. Muhtemelen böyle yaptıklarına göre ikisi de vasıfsız okumamış cahil cühela tipler ve sen okursan zengin olup onlara bakacağını sanıyorlar. Çok komik gerçekten seni sevmiyorlar da muhtemelen. Dediğim gibi kurtul o evden. Anne baba falan bunlar boş şeyler büyüdükçe anlarsın herkes kendinden sorumlu kimse kimsenin umurunda değil.

Biraz haklisin biraz degil anne baba o kadar onemsiz varliklar degil iyisi var kotusu var.
Ama bence de bu arkadasin durumu cok fena zaten yazdigim gibi UNECSO ya bas vurabilir.

Vallaha ailene çok kızdım seni böyle hissettirmeye hakları yok. Eğer böyle davranırlarsa daha düşük alırsın çok strese düşürür seni. Öğretmenine söyle ailem böyle davranıyor falan konuşur musunuz dinlemiyorlar diye. Ama bu da çok etkilemeyebilir onları. Hatta daha da kızabilirler. Allah sabır versin kardeşim, başarılar.

Ne yaşıyorsun? Körsün herhalde siz robot musunuz arkadaşlar çocuğun ailesinin yaptıklarını bir okusana bir de bana da yaptılar gözüm doldu falan demişsin çocuğa babasına aşk mektubu yazdırmaya çalışıyorsun. Eğitim sistemine de bu eğitim sistemini ve ülkeyi bu hale getirenlere de... Aileniz de olsa size böyle şeyler yapamazlar açın biraz gözünüzü.

Haklisin kardes.

Vallaha ailene çok kızdım seni böyle hissettirmeye hakları yok. Eğer böyle davranırlarsa daha düşük alırsın çok strese düşürür seni. Öğretmenine söyle ailem böyle davranıyor falan konuşur musunuz dinlemiyorlar diye. Ama bu da çok etkilemeyebilir onları. Hatta daha da kızabilirler. Allah sabır versin kardeşim, başarılar.
Doğru ama mesele düşük almak falan da değil yani LGS ne be? Ben şuan 11. sınıfı bitirmek üzereyim YKS var ve umurumda bile değil açıkçası. LGS zaten çok saçma bir şey 13 yaşında daha yeni yeni kişiliği oluşan ergenliğe giren çocuklar bir anda bir sene boyunca baskı altında kalıyorlar sanki çok önemliymiş gibi. Benim dönemimde (2021) öğretmenimiz babamı aramıştı akşamın 11'inde ve işte neymiş efendim günde 6 7 saat çalışacaklarmış falan filan babam adamı azarlayacaktı zor tuttu kendini. Çok yanlış bir şey ki zaten Türkiye gibi bir yerde yaşıyoruz ve başımızdaki tipler sağ olsun bu haldeyiz. Son 5-6 gündür yaşanan şeyleri herkes duymuştur mesela. Allah sabır falan vermesin ayrıca sabredecek bir durum da değil yetkililere başvursun.

Dostum en kısa zamanda o sınava girip tercihlerini başka şehirlerdeki liselerden yapmanı tavsiye ederim. Eğer gerçekten durum anlattığın gibiyse o evde yaşanılmaz seni iyice deli ederler lisede. Şu an sana o kadar anormal gelmiyor olabilir ama emin ol bunlar normal ebeveyn değil. Başarılar, kafana takma sınavı.

Doğru ama mesele düşük almak falan da değil yani LGS ne be? Ben şu an 11. sınıfı bitirmek üzereyim YKS var ve umurumda bile değil açıkçası. LGS zaten çok saçma bir şey 13 yaşında daha yeni yeni kişiliği oluşan ergenliğe giren çocuklar bir anda bir sene boyunca baskı altında kalıyorlar sanki çok önemliymiş gibi. Benim dönemimde (2021) öğretmenimiz babamı aramıştı akşamın 11'inde ve işte neymiş efendim günde 6 7 saat çalışacaklarmış falan filan babam adamı azarlayacaktı zor tuttu kendini. Çok yanlış bir şey ki zaten Türkiye gibi bir yerde yaşıyoruz ve başımızdaki tipler sağ olsun bu haldeyiz. Son 5-6 gündür yaşanan şeyleri herkes duymuştur mesela. Allah sabır falan vermesin ayrıca sabredecek bir durum da değil yetkililere başvursun.

Öğretmenler de çok kıllar zaten, abartı çalışmayı iyi bir şey sanıyorlar. 6-7 saat nedir ya? Ben okul harici 3 saat çalıştım LGS'de günlük. Bazen hiç çalışmadım yani.

Geri
Yukarı