Sinerji bilgisayar iadesi reddedildi

• Konuyu başlatan Le0
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 220

Le0

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, Sinerji bilgisayardan hazır sistem satın aldım fakat acil bir durumdan kaynaklı paraya ihtiyacım olduğu için iade talebi oluşturmak durumunda kaldım. Talebime karşılık "montajlı ürünler sizin seçiminize göre açılıp test edildiği için maalesef iade değişim bulunmuyor." cevabı aldım. Sitenin iade koşullarında da yazıyormuş sonradan fark ettim fakat kanunen doğru mu bilmiyorum. Alırken ürünün montaj ve test hizmetini istesem de iptal edemiyordum, işaretlenen tik kaldırılmıyordu zaten. Bu durumda ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz? THH'ye başvurmalı mıyım ya da firmayla başka bir yol mu izlemeliyim? Ürün olduğu gibi duruyor bu arada sadece incelemek için kutusundan çıkarıp baktım.

Müşteri temsilcisi varsa oraya danışabilirsin ya da hakem heyeti. Ama öcellikle belirtmişler zaten bir şey çıkacağını sanmam.

Merhaba, Sinerji bilgisayardan hazır sistem satın aldım fakat acil bir durumdan kaynaklı paraya ihtiyacım olduğu için iade talebi oluşturmak durumunda kaldım. Talebime karşılık "montajlı ürünler sizin seçiminize göre açılıp test edildiği için maalesef iade değişim bulunmuyor." cevabı aldım. Sitenin iade koşullarında da yazıyormuş sonradan fark ettim fakat kanunen doğru mu bilmiyorum. Alırken ürünün montaj ve test hizmetini istesem de iptal edemiyordum, işaretlenen tik kaldırılmıyordu zaten. Bu durumda ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz? THH'ye başvurmalı mıyım ya da firmayla başka bir yol mu izlemeliyim? Ürün olduğu gibi duruyor bu arada sadece incelemek için kutusundan çıkarıp baktım.

İnternetten alınan ürünlerin 14 gün iade hakkı söz konusu ama burada kutu açılma durumu var o yüzden bir bilir kişiye başvurman gerektiğini belirteyim ki belirtmişlerse iş senin lehine olur kaybolan zamanına yazık 2.elde satmaya çalış

1713186526157.gif

Satış sözleşmesinde, reklamda, sitelerinde vs iade hakkı özel olarak vaadedilmemişse bilgisayar ve parçaları iade edilemez. ( Önceden edilebiliyordu, değişti, artık edilemiyor.)

Ayıplı (Arızalı, yanlış bilgi vsvsv) olması hali ise farklı bir durum.
Ayıplı olması halinde ise haklarınız:
  • Ödenen bedelin iadesi.
  • Yenisi ile değişim.
  • Ayıp oranında indirim
  • Tamir.

Birini seçebiliyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı