Sınıftaki düzeni bozan kişilerle nasıl mücadele edilir?

Reis_Gezer

Centipat
Daha fazla  
Sınıfta 3 5 kişilik bir keko tayfa var. Bunlar gelene geçene küfrediyor sövüyor. Bir yemek götürsek neredeyse çeyreği bize kalıyor vs. Son 1 haftadır sokulup sokulup duruyorlar canımı sıkmaya başladılar. Müdür, müdür yardımcısı ile konuşsam bir çözüm alabilir miyim? Yoksa anladıkları dilden mi konuşmalıyım? Bezdirdiler artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sınıfta 3 5 kişilik bir keko tayfa var. Bunlar gelene geçene küfrediyor sövüyor. Bir yemek götürsek neredeyse çeyreği bize kalıyor vs. son 1 haftadır sokulup sokulup duruyorlar canımı sıkmaya başladılar. Müdür, müdür yardımcısı ile konuşsam bir çözüm alabilir miyim? Yoksa anladıkları dilden mi konuşmalıyım? Bezdirdiler artık.
Konuşmaktan anlaycaklarını sanmıyorum müdür yardımcısıyla konuşman daha iyi olacaktır. Ancak senin söylediğini anlarlarsa uğraşabilirler senle.

Anladıkları dil onların istediği şeydir bulaşmayın kim vurduya gitmek kimse istemez. Müdür yardımcıları ve meb'e dilekçe verin öğretmenlerinize anlatın. Doğru olan yol bu. Herkes doğru yolu yapmak istemeyebilir anladıkları yolu tercih ederdim ben gücüm el vermezse de denemiş olurduk.

Sınıfta 3 5 kişilik bir keko tayfa var. Bunlar gelene geçene küfrediyor sövüyor. Bir yemek götürsek neredeyse çeyreği bize kalıyor vs. son 1 haftadır sokulup sokulup duruyorlar canımı sıkmaya başladılar. Müdür, müdür yardımcısı ile konuşsam bir çözüm alabilir miyim? Yoksa anladıkları dilden mi konuşmalıyım? Bezdirdiler artık.

Eğer kötü bir meslek lisesi ya da çok kötü bir lisede değilseniz rehber hocası ve müdür ile görüşüp imza toplayabilirsiniz eğer herkes şikayetçi ise okuldan atılma hatta örgün eğitim dışına çıkarılma bile alabilir
İ) kişi veya kişilere her ne sebeple olursa olsun eziyet etmek; işkence yapmak veyayaptırmak, cinsel istismar ve bu konuda kanunların suç saydığı fiilleri işlemek, j) çete kurmak, çetede yer almak, yol kesmek, adam kaçırmak; kapkaç ve gasp yapmak, fidye ve haraç almak, k) yasa dışı örgütl.
F) eğitim ve öğretim ortamını işgal etmek,
Bunlar örgün eğitim dışına çıkarılması için yeterli disiplin filan çok daha kolay.

Onlardan en uzak yere oturun sana çağrırsalar kulak asmayın, görmezden gelin zaten son haftayı saymazsak tatile 2-3 hafta kaldı dişinizi sıkın.

Herkese teşekkür ederim pazartesi ilk iş rehberlik öğretmeni ve müdür ile konuşacağım.

Onlardan en uzak yere oturun sana çağrırsalar kulak asmayın, görmezden gelin zaten son haftayı saymazsak tatile 2-3 hafta kaldı dişinizi sıkın.

Hocam ben sınıfı geçeceğim ama bunlar 10 alıp kalacaklar bunların eğitimden uzaklaştırılmaları gerekiyor.

Aynı şey başıma gelmişti lise zamanlarında keko tipli bir elemanla tartışıyorduk bende alttan alan biri değilim bir gün okul çıkışında bir baktım arkasına 20 kişiyi almış beni bekliyor sonra birkaç laf atışmasından sonra ortamdan çektim gittim müdür yardımcısına söyledim daha da uğraşmamıştı, seninde önce ailene sonra da müdür yardımcısına söylemen en iyisi diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı