Sırf marka için RTX'den GTX'e düşülür mü?

sharp44

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, dün Gainward marka RTX 2060 Super'li bir sistem aldım.
Fakat garip bir sorunla karşılaştım, teardown oynarken fandan yarış arabası gibi ses çıkmaya başlıyor.
2 saat RDR 2 oynadım bir sorun olmadı ses anlamında ama oyundan çıktığımda 1 saniyelik tekrar geldi o ses.
Ayrıca oyun boyunca kart 80-82 derecelerdeydi.
Sistemi aldığım kişiyle konuştum ve bana giriş seviyesi kart olduğu için normal olabileceğini söyedi. Rahatsız oluyorsam "ASUS ROG STRIX GeForce GTX 1080" ile fiyat farksız değişebileceğini söyledi.
ASUS markası hem daha kalitelidir hem de 3 fanlı olduğu için daha serin çalışır diye düşünüyorum. Bu ses sorunu için RTX 2060 Super'den GTX 1080'e düşmeye değer mi sizce?
Ses sorunu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sence degermi abi allah icin sakin dusme 2060 superin var sonucta hadi 1660 super ile farksiz degisseler tm degistir dicemde sakin degisme olmadi bir iki sene sonra 30 serisine gecersin durumun yeterse simdilik gereksiz

Sence değer mi abi Allah icin sakin dusme 2060 Super'in var sonucta hadi 1660 Super ile farksiz degisseler tm degistir diyeceğim de sakin degisme olmadi bir iki sene sonra 30 serisine gecersin durumun yeterse simdilik gereksiz

1660 Ti ile de değiştirebilirim dedi ama daha düşüktür diye sormadım buraya onu.

Sence degermi abi allah icin sakin dusme 2060 superin var sonucta hadi 1660 super ile farksiz degisseler tm degistir dicemde sakin degisme olmadi bir iki sene sonra 30 serisine gecersin durumun yeterse simdilik gereksiz
Attan inip eşeğe binmek istiyorsanız değiştirin.
O ses sorunu olmasaydı bende hayranım kartıma şuan, dün gece yaşadım teardown oynarken, bugün düne kıyasla çok çok daha zorluyorum aynı oyunda aynı haritada ama sorun çıkmıyor. Acaba dün kasa ilk kez geldi eve tozluydu kasayı koyduğum yer ondan sorun mu yaşadım acaba diye düşünüyorum. Böyle olabilir mi gerçekten?

FPS testlerinde 1080 bir tık daha iyi.

Teknoloji olarak RTX serisi daha iyi ve performanslı şu an FPS odaklı bakarsak 1080 tabii önde ama biraz teknolojik ve günümüz odaklı bakmak gerek alacakları güncelleme desteği de gözükmeyen tarafı.

Fan sesinden de rahatsız oluyorsan mesela bende ASUS TUF 1660 Ti var sıcak çalışan model bir de benim bakım vakti geldi çok yüksek sıcaklıkta çalışıyor ASUS'un GPU Tweak uygulamasından forumda bir arkadaşın sıcaklığa bağlı fan hızı grafiğini çizdim ETS'yi uzun süreli oynamamda (Full+Full grafik duis-calais trafiğinde) 85 derecelere gelince fan hızını arttırıyor belli sıcaklığa düşene kadar. Sizde bu şekilde çözüm üretin derim ama sakın kartınızı değiştirmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı