Sistem açıldıktan 1 saniye sonra kapanıyor

Perseuz

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Microsof Win 10
İntel(R) Pentium(R) CPU G4400 3.30GHz 2 Çekirdek
Ram : 4 GB ram
HDD : 700 GB
Ekran Kartı : AMD Radeon R5 220
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Ben bilgisayarımı 2-3 ay sonra tekrardan kullanmak için açtım ve uzaya uçacakmış gibi ses çıkarıyordu. Neyse bekledim 10 dk sonra sabrım taştı ve kasanın üstüne bir vurdum "düt" diye ses çıkmaya başladı. Bir an panikle Power kablosunu çektim ve 5 dk sonra tekrar açtım ve açtığımda eskisi gibi değildi. 2 saniye sonra kendini kapıyordu. Neden olmuş olabilir, neden kaynaklanıyor olabilir? Rica etsem bilen varsa yazabilir mi?

Merhaba. Ben bilgisayarımı 2-3 ay sonra tekrardan kullanmak için açtım ve uzaya uçacakmış gibi ses çıkarıyordu. Neyse bekledim 10 dk sonra sabrım taştı ve kasanın üstüne bir vurdum "düt" diye ses çıkmaya başladı. Bir an panikle Power kablosunu çektim ve 5 dk sonra tekrar açtım ve açtığımda eskisi gibi değildi. 2 saniye sonra kendini kapıyordu. Neden olmuş olabilir, neden kaynaklanıyor olabilir? Rica etsem bilen varsa yazabilir mi?

Power kablosunu çekmen yanlış ses fanlardan geliyordur ama Power'i çekmen yanlış.

Vurarak televizyon neyse de kasa çalıştırılabileceğini düşünmenize anlam veremedim. Tüm kabloları tek tek kontrol edin, yerlerinden oynamış olabilir. Zamanla termal macunlar kurumuş olabilir. Fazla ısınan işlemci kapanmaya neden olabilir.

Power kablosunu çekmen yanlış ses fanlardan geliyordur ama Power'i çekmen yanlış.

Nasıl yani anlamadım.

Vurarak televizyon neyse de kasa çalıştırılabileceğini düşünmenize anlam veremedim. Tüm kabloları tek tek kontrol edin, yerlerinden oynamış olabilir. Zamanla termal macunlar kurumuş olabilir. Fazla ısınan işlemci kapanmaya neden olabilir?

Yeni bir macun alıp denememi önerebilir misin kral.

Vurarak televizyon neyse de kasa çalıştırılabileceğini düşünmenize anlam veremedim. Tüm kabloları tek tek kontrol edin, yerlerinden oynamış olabilir. Zamanla termal macunlar kurumuş olabilir. Fazla ısınan işlemci kapanmaya neden olabilir?

Yapılacak en iyi şey tüm bileşenleri bir kere sökülüp takılması. BU herhangi bir temassızlık ve yerinden oynama durumunu ortadan kaldırmak için. Ram ve ekran kartı gibi komponenetler de tekrar yerlerine oturduğundan emin olunmalı. Eğer sistem bu işlemlerden sonra açılıp 3 5 saniye sonra tekrar kapanıyorsa eğer PSU veya İşlemci ısısıyla alakalı bir sorun olabilir diye düşünüyorum. Eğer uzun süre macun değiştirmediyseniz değiştirmenizi ve soğutucuyu yerine iyice oturttuğunuza emin olmanızı tavsiye ederim. Eğer düzelmiyorsa başka bir PSU ödünç alıp onla açmayı deneyin. Zaten sorun PSU'da ise anlarsınız o zaman kesinlikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı