Sistem açılırken anakart modeli yazan yerde kalıyor

BllueDuck

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda bir anda ilk başta Power tuşuna basmama rağmen açılmadı. Sonra açıldı bir süre sonra HDD hatası verdi tam hatırlamıyorum yazıyı bende anladım HDD bozulmuş. Sonra laptopta SSD vardı HDD'sini sökmüştüm, onu taktım ve bu sefer dediğim gibi hata vermedi direkt dimdiz anakart modeli yazan yerde kaldı siyah ekran beyaz yazı yazan yer bilgisayar ilk açılırken ki. Ne yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer durum basima gelmisti. Bilgisayar her acildiginda Anakartin modelinin yazdigi yerde durup siyah ekran geliyordu. Bu dongu surekli tekrar ediyordu. Tamirciye goturduk ve sorunun PSU'da oldugunu anladik.

Benzer durum basima gelmisti. Bilgisayar her acildiginda anakartin modelinin yazdigi yerde durup siyah ekran geliyordu. Bu dongu surekli tekrar ediyordu. Tamirciye goturduk ve sorunun PSU'da oldugunu anladik.

Peki kendim evde yapabilir miyim veya olmuyorsa ne kadara yaptırdın olduğun ilide yazsan kiliste oturuyorumda çok pahalı değil burada.

Hocam o zamanlar bilgisayar goren veletlerden farksiz oldugum icin pek detayli bilgim yok. PSU tamir ettirmedik ama yeni PSU almistik diye hatirliyorum.

Belki sadece isletim sistemi hasar gormustur.
Format atip deneyin.

Bence değil çünkü bende 1 HDD daha sağlam onu da taktım hatada vermedi öyle siyah beyaz yazıların olduğu erkanda kaldı onun sorunu 32 Bit'di bilgisayar önceki HDD de taktığım 2. HDD altmışdört bit di ondan olma ihtimali var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı