Çözüldü Sistem açılışta No Signal hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

trxsmile

Hectopat
Daha fazla  
Beyler herkese iyi akşamlar. Sabahtan, bilgisayarın tüm takılı olduğu 3'lü prizi fişten çektim. Daha sonra geri taktım. Bilgisayarı açtığımda - işareti çıktı. RESET attım, sonra ekran gelmemeye başladı. Sadece NO SIGNAL yazıyor, kasa çalışıyor, fanlar dönüyor. Bende çok eski bir bilgisayarın RAM'ini alıp takacaktım, sonra DDR2 olduğunu fark ettim ve takamadım ama şunları yaptım;
1-)Görüntü gelmeyen bilgisayarın ekran kartını diğer eski bilgisayara taktım,
2-)Görüntü gelmeyen bilgisayarın harddisk'ini eski bilgisayara taktım, ve bilgisayar açıldı. Yani eski bilgisayardan yazıyorum şuan. Sorunun kaynaklı olabileceği 4 şey kaldı;
1-)RAM olabilir,
2-)ANAKART olabilir,
3-)İşlemci olabilir, (işlemci türleri farklı yani soket türleri o yüzden bunu da deneyemedim)
4-)En düşük olasılıkla güç kaynağı bozuk olabilir hatta olmayabilir de bozuk olsa bilgisayar hiç açılmaz.
Arkadaşlar sorun sizce ne olabilir ? Çünkü gidip alacağım elimde kalmasından korkuyorum. Ekran kartı ve harddisk'ten kaynaklanmadığı kesin öyle olmasa eski bilgisayarda çalışmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar teşekkürler sorun çözüldü.

Her şeyi söktüm yeniden taktım ama önceki sistemle 1 gün takılmıştım. Sonra köklüce söküp taktım girişlerini temizledim, BIOS pilini çıkardım, cmos aletini bir yana kaydırdım açılmadı, tekrar eski yerine koydum açıldı. Teşekkürler. @Kadir999 @kubilay005 @Pikachu.34 @Shotgunxxx
İşlemci olamaz. İşlemci bozuk olsa hiç açılmazdı.

%80 RAM'lerde. RAM'ları cıkar, o temas bölgelerini sil, okşa temizle. Yine tak. Baktın gene olmadı RAM'lerin yerlerini değiştir.

RAM'leri temizlerken kurşun kalem silgisi kullanıldığını görmüştüm. Denemekten ne çıkar? :) Anakarta giren kısımlarını silgi ile temizleyebilirsiniz.

EKREM ALKAN benim de lanet olası bir Casper bilgisayarım var. Onda oluyor bu aralar. Silgiyle sildigimde de olmuştu artık olmazsa RAM'lere yaptığın şeyi ekran kartına da yapabilirsin. O altın rengi olan yerlere yani sokete giren kısım :)

Benim amcam prof bir telefoncu o da öyle yapıyor, telefonların ana kartını silgiyle temizliyor :)

Sonuç ne oldu?

Sisteminin özelliklerini yazar mısın?

Arkadaşlar teşekkürler sorun çözüldü.

Her şeyi söktüm yeniden taktım ama önceki sistemle 1 gün takılmıştım. Sonra köklüce söküp taktım girişlerini temizledim, BIOS pilini çıkardım, cmos aletini bir yana kaydırdım açılmadı, tekrar eski yerine koydum açıldı. Teşekkürler. @Kadir999 @kubilay005 @Pikachu.34 @Shotgunxxx

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı