Sistem elektrik kesintisine karşı nasıl korunur?

Enesk111

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar evimde elektrik çok sık gidiyor garip bir şekilde aslında önce bu sorunu çözmek gerek ama uğraşamadım elektrikçi çağırmakla. Bu yüzden de daha önce elektrik kesintisinden dolayı 2 SSD'im yandı. En son yanan Samsung 980 Pro 1 TB NVMe SSD idi. Bir çare bulmam lazım. Şimdi yenisini sipariş ettim ama sanırım garanti dışı kalıyor SSD elektrik kaynaklı sorunda. Tekrar olacağından da eminim önlemek için ne yapabilirim? UPS önerir misiniz kullanışlı oluyor mu?

Kullandığın tüm donanımı yazarsa aktif bir UPS uygun olur senin durumun için. SSD'ni garantiye gönder gene de, bu tarz durumlarda firma inisiyatifine kalıyor biraz da.

UPS güç kaynağı başka aklıma bir şey gelmiyor, akım korumalı priz vs. hikaye(ayrıca yanına ondan da alabilirsin ama önceliğin UPS olsun)

Arkadaşlar evimde elektrik çok sık gidiyor garip bir şekilde aslında önce bu sorunu çözmek gerek ama uğraşamadım elektrikçi çağırmakla. Bu yüzden de daha önce elektrik kesintisinden dolayı 2 SSD'im yandı. En son yanan Samsung 980 Pro 1 TB NVMe SSD idi. Bir çare bulmam lazım. Şimdi yenisini sipariş ettim ama sanırım garanti dışı kalıyor SSD elektrik kaynaklı sorunda. Tekrar olacağından da eminim önlemek için ne yapabilirim? UPS önerir misiniz kullanışlı oluyor mu?

UPS 15 20dk kadar götürüyor seni aslında kaliteli bir PSU alsan çözülür mesela MSI MAG serisi.

PSU da 80 Plus sertifikası olmasına dikkat et, akım korumalı priz alırken 2 fazlı olanlardan almaya çalış UPS almayı düşünüyorsan eğer sistemindeki güç tüketimini tam anlamıyla karşılayabilecek olan bir UPS almaya çalış fiyatı uygun diye dandik bir UPS almak da sistemde aksaklıklara ne de olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı