Sistem kafasına göre uyku moduna giriyor

swissblade23

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, nisan ayından beri bilgisayarım kendi kendine uyku moduna giriyor ve akıl sağlığımı kaybedecek noktaya geldim. İster oyun oynayayım, ister internette gezineyim, ister final sınavına gireyim; bilgisayarım hiçbir neden olmaksızın uyku moduna giriyor, bu belli bir saate de olmuyor. Bazen bilgisayarı yarım saat kullandıktan sonra, bazen iki hafta sorunsuz çalıştıktan sonra uykuya giriyor. Olay günlüğüne baktığım zaman uykuya girmeden önce anormal bir durum gerçekleşmiyor ve sıcaklık değerlerim gayet düşük (ekran kartı Max. 72, işlemci Max. 59 dereceye çıkıyor.)

Yaptıklarım: Chipset driverlarını güncelledim, Windows'u yeniden kurdum / format attım, güç seçeneklerinden güç tuşu aksiyonlarını ve uyku modu zaman aşımını devre dışı bıraktım, BIOS'u birkaç kez resetledim ve yeni kasa & güç kaynağı bile aldım. Halen aynı sorunu yaşıyorum.

İşletim sistemim: Windows 10 LTSC 2019

Yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

- <Event xmlns=" ">

- <System>

<Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331c3b3a-2005-44c2-ac5e-77220c37d6b4}" />

<EventID>42</EventID>

<Version>3</Version>

<Level>4</Level>

<Task>64</Task>

<Opcode>0</Opcode>

<Keywords>0x8000000000000404</Keywords>

<TimeCreated SystemTime="2021-08-25T19:11:28.422722300Z" />

<EventRecordID>2355</EventRecordID>

<Correlation />

<Execution ProcessID="4" ThreadID="16784" />

<Channel>System</Channel>

<Computer>ALTAY</Computer>

<Security />

</System>

- <EventData>

<Data Name="TargetState">4</Data>

<Data Name="EffectiveState">5</Data>

<Data Name="Reason">0</Data>

<Data Name="Flags">2</Data>

<Data Name="TransitionsToOn">10</Data>

</EventData>

</Event>

Dosya Ekleri

• eventlog.png
    eventlog.png
    93,8 KB · Görüntüleme: 51
Farklı bir Windows sürümü kurup denediniz mi? Home veya Pro gibi.

Olabilir hocam. Fakat aklıma gelen başka bir şey yok. Güç ayarlarında da sıkıntı gözükmüyor.

Geri
Yukarı