Sistem monitör yazılımı önerisi

DjKedi

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Ekran kartı(NVIDIA), işlemci, RAM vs. kullanımını, sıcaklığını görebileceğim, atıl bir monitörde sürekli açık kalabilecek bir sistem monitor yazılımı arıyorum. Yani illa sağ-sol köşede küçük kalmasına gerek yok bir direkt program açık kalsa oradan takip etsem de olur.
İşletim sistemim Arch tabanlı.

Ekran kartı(NVIDIA), işlemci, RAM vs. kullanımını, sıcaklığını görebileceğim, atıl bir monitörde sürekli açık kalabilecek bir sistem monitor yazılımı arıyorum. Yani illa sağ-sol köşede küçük kalmasına gerek yok bir direkt program açık kalsa oradan takip etsem de olur.
İşletim sistemim Arch tabanlı.
sensors komutu islemci sicakliklarini gosterir.
Proprietary driver kuruluysa nvidia-smi ekran karti sicakliklarini gosterir.

Kalanlar icin GNOME System Monitor tavsiyemdir.

sensors komutu islemci sicakliklarini gosterir.
Proprietary driver kuruluysa nvidia-smi ekran karti sicakliklarini gosterir.

Kalanlar icin GNOME System Monitor tavsiyemdir.

Nvtop ve htop kurdum oradan da bakıyorum ama ben tek konsolda hepsini görmek istiyorum. Yani AIDA64, NZXT cam gibi bir şeyin (arayüzünün olmasına gerek yok sadece konsolda istediğim bilgiler olsa yeter) Arch altarnetifini arıyorum.

Nvtop ve htop kurdum oradan da bakıyorum ama ben tek konsolda hepsini görmek istiyorum. Yani AIDA64, NZXT cam gibi bir şeyin (arayüzünün olmasına gerek yok sadece konsolda istediğim bilgiler olsa yeter) Arch altarnetifini arıyorum.
Soyle bir sey buldum hocam mesela.

Soyle bir şey buldum hocam mesela.

Teşekkürler hocam uğraştırdım sizi de, bir kurcalayayım bunu.
Düzenleme;
Bunu kurdum bayağı işime yarayacak gibi görünüyor. Tabii bu listeyi biraz kırpmam gerekecek.

1649592691564.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı