Sistem oyundayken kapanıyor ve mavi ekran hatası veriyor

L1fer1o

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sabahtan beri oyuna ne zaman girsem bilgisayarın ekran kararıyor. İlk başlarda sadece oyuna girince ekran kararıyordu. Akşama doğru daha da ileri gitti. Bunu sadece oyundayken yapıyor. Bir ara PC res attı ve sarı Windows logosu geldi. İşletim sistemi Win 10 Pro. Neden kaynaklanıyor olabilir?

Son verdiği hata altta. Aynı zamanda monitörüm arızalı. Uzun süredir o gün ilk açtığımda cızırdayarak açılıyor. Bir süre cızırdayıp sonra kesiyordu sesini. Bir kere kasanın kapağını açarak bir süre oyun oynadım ve kapattım. Ama artık o da işlemiyor. Son kapanışında sıcaklıkları MSI Afterburner programıyla ölçüyordum. Ekran kartı 50 derece de bile değildi. İşlemci de keza 60'ın üstünde bile değildi ama PC yine de res attı. Ayrıca son res attığında bir de mavi Win 10 logosu geldi ve o ekranda kaldı. Ne yükleniyor sembolü vardı ne bir şey. Bu arada sabahtan beri bunlar her yaşadığımda bilgisayarı kasanın güç tuşuna basılı tutarak hard reset atmak zorunda kaldım. 2 gün önce ekran kartını söktüm ve termal macunu yeniledim. O yüzden olabilir mi acaba? Ama dün oyun oynarken hiçbir sorun yoktu. Akıyordum bir güzel. Bu arada işlemci overclocklu. Voltajla falan yapmadım ama overclocku. Şu an kafam bir güzel o yüzden çok karman çorman yazmış olabilirim af ola. İşlemciyi 3 GHz'den 3.40 GHz'ye sabitlemiştim. Uzun süredir böyle kullanıyorum. Prime95 testlerini zamanında yapmıştım sorun yoktu. Zamanla sorun çıkarma ihtimali var mı? Hey sen şimdi bu yazının başına dön ve tekrar oku çünkü bir ton karman çorman soru sordum. İyi akşamlar.

IMG_20201214_185909.jpg

Arkadaşlar prime 95 testinde ve Frumark testinde bilgisayar kapanmıyor ama oyundayken kapanıyor. Çok saçma neden böyle yapıyor?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı