Sistem parçaları hangi sırayla alınmalı?

Birbirine uyumlu olduktan sonra sıra pek önemli değil. Ben olsam sırasıyla: Kasa, PSU, anakart, işlemci, RAM, SSD ve ekran kartı olarak sıralardım.

Anakart olmazsa hiçbiri olmaz. 1. anakart.
Anakart alımı sonrası uyumlu işlemci alınır önceliktir. 2.sıra
Ramsiz cihaz çalışmaz uygundur diğer parçalara göre. 3.sıra
Güç olmadan hiçbiri çalışmaz. Ya da ssd olmadan sistem kuramazsın içine 4-5
Ekran kartı işlemci içinde gpu varsa en son aynı zamanda kasada son.Derim.

Böyle bir sıralama mı olmalı? Nihayetinde hepsi kasanın içinde toplanacak. Daha sistemi yeni toplarken anlık bir baktın alacağın kasada indirim var almayacak mısın yani?

Böyle bir sıralama mı olmalı? Nihayetinde hepsi kasanın içinde toplanacak. Daha sistemi yeni toplarken anlık bir baktın alacağın kasada indirim var almayacak mısın yani?
Biradere topluyorum kasayı 1800 TL nakiti var geri kalan 4-5k da altında. Pederle görüşme sonrası parayı TL ye çevireceğiz. İstanbul'da değilim, Kocaeli deyim. İstanbul'dan parça dusurursek gideriz ya da kargoyla farklı yerlerden de alabiliriz get üzerinden. Onun için bir kaç gün gecikebilir. Para konusunda sorunum olmasa zaten sıfır çeker koyarım önüne hocam.

1008 TL ye r5 2600 buldum fansiz param guvendeyle alacağım, uygun geldi düşünceniz nedir?

Biradere topluyorum kasayı 1800 TL nakiti var geri kalan 4-5k da altında. Pederle görüşme sonrası parayı TL ye çevireceğiz. İstanbul'da değilim, Kocaeli deyim. İstanbul'dan parça dusurursek gideriz ya da kargoyla farklı yerlerden de alabiliriz get üzerinden. Onun için bir kaç gün gecikebilir. Para konusunda sorunum olmasa zaten sıfır çeker koyarım önüne hocam.

1008 TL ye r5 2600 buldum fansiz param guvendeyle alacağım, uygun geldi düşünceniz nedir?
2600 alabilirsn 1kya güzel olur.

İşlemci.
Anakart.
RAM.
SSD.
PSU.
Ekran kartı en son da kasa.

Diye düşünüyorum. Sizce bu sıralama nasıl olmalı?

Öncelik oyun ise
-Ekran kartı
-İşlemci
-Anakart
-RAM
-PSU
-Kasa
-Depolama alanı.
Eğer ki oyun oynayan birisi değilseniz işlemciyi öncelik verebilirsiniz.

Toplama mı yapacaksınız , sistem mi alacaksınız hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı