Çözüldü Sistem parçalarının kaç watt tükettiği nasıl anlaşılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nickimyokbenim

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayardaki hangi parçanın maksimum kaç watt tüketeceğine nereden bakabiliriz? Ona göre PSU almayı düşünüyorum da. Ekran kartının watt değeri yazıyor bilgilerinde zaten, diğer parçalar peki? İşlemci, anakart, RAM, SSD vs?

Çözüm
Arkadaşlar, bilgisayardaki hangi parçanın maksimum kaç watt tüketeceğine nereden bakabiliriz? Ona göre PSU almayı düşünüyorum da. Ekran kartının watt değeri yazıyor bilgilerinde zaten, diğer parçalar peki? İşlemci, anakart, RAM, SSD vs?

Hesaplama siteleri var. Buradan komponentleri seçip toplam önerilen değeri bulabilirsin.

Parçaların üreticilerinde tenik detaylarında hepsi yazar.

Hesaplama siteleri var. Buradan komponentleri seçip toplam önerilen değeri bulabilirsin.

Son düzenleme:
Çözüm
Sistemi belirt, anlatıp yardımcı olunur.
Hocam parçaları söyleyin kaç watt gerekli olduğunu söyleyim.
Hocam kendim de konu hakkında bilgilenmek için soruyorum, sağ olun.

Teşekkür ederim öneri için.

Yeni konular

Geri
Yukarı