Sistem toplanırken neye dikkat edilmeli?

atabhsl

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle selam arkadaşlar, bir süre önce anakartımın işlemci yuvasındaki pinler yamuldu ve yeni bir anakart aldım. Bir bilgisayarcıya sistemi toplaması için fiyat sordugumda çok fahiş bir rakam verdi ben de kendim kurmaya karar verdim. Acaba tekrardan bir parçayı çöp etmemek için neye dikkat etmeliyim veya ayrı olarak dikkat etmem gereken bir şey var mıdır? Bir de not olarak daha önce hiç sistem kurmadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selam arkadaşlar, bir süre önce anakartımın işlemci yuvasındaki pinler yamuldu ve yeni bir anakart aldım. Bir bilgisayarcıya sistemi toplaması için fiyat sordugumda çok fahiş bir rakam verdi ben de kendim kurmaya karar verdim. Acaba tekrardan bir parçayı çöp etmemek için neye dikkat etmeliyim veya ayrı olarak dikkat etmem gereken bir şey var mıdır? Bir de not olarak daha önce hiç sistem kurmadım.

Bütçe belirtirseniz biz yardımcı olabiliriz.

İnternete bununla ilgili bir çok video var
Ama maalesef şu an bir aradayım ve pek öyle bir yazı yazamam ama iftar sonrasında size detaylı bir bilgi verebilirim.)

Bütçe belirtirseniz biz yardımcı olabiliriz.

Teşekkürler dostum bir yandanda artık nasıl yapıldığını ögrenmek istiyorum.

İnternete bununla ilgili birçok video var.
Ama maalesef şu an bir aradayım ve pek öyle bir yazı yazamam ama iftar sonrasında size detaylı bir bilgi verebilirim.)

Çok teşekkür ederim dostum hayırlı iftarlar şimdiden.

Evet demek istediğini anladım fakat piyasaya tam hakim değilsin büyük ihtimal bütçe belirtirsen biraz yardımcı olabiliriz. Sizde kendi kararınız ile toplarsınız.

Yok yanlış anladınız halihazırda sistemim var ama anakartı değiştireceğim bunu da ilk defa yapacağım için yanlış bir hareket yapmak istemiyorum.

Anakart üzerinde pinlere hangi kabloyu bağlayacağın zaten yazar. İşlemciyi yerine oturturken ve kilidini kapatırken dikkatli ol. İşlemci üzerine fanı düzgün oturtmayı unutma. Vidalarını sıkarken çok güç kullanma, normal bir şekilde sık yani. Eksikse termal macunu yenile.

Bütün fanların kablolarını anakarta bağladığından emin ol. Kabloyu bağlarken zaten direkt ittiriyorsun o anlamda sorun yaşamazsın. Sökmen gerekirse kablonun üzerinde plastik mandala bastırarak çekmen lazım.

En önemli noktalar bunlar sanırım. Youtube üzerinden bir kurulum videosu eşliğinde halledebileceğini düşünüyorum. Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı