Sistemi ekran kartsız çalıştırmak zararlı mı?

alphamza özcan

Hectopat
Merhaba ben aşağıda görmüş olduğunuz sistem parçalarını sipariş verdim ve ekran kartı olarak ve RTX 3080 alacağım şimdilik stok gelmesini bekliyorum ve ekran kartı gelene kadar sistemi ekran kartsız çalıştıracağım ama aklıma şu takıldı böylesine pahalı bir sistemi ekran kartsız çalıştırırsam sisteme zarar verir mi sizce ekran kartının gelmesini bekleyip mi toplayayım yoksa şimdi toplayıp ekran kartı geldiği zaman direk monteleyeyim mi?

AMD Ryzen 7 5800X 3.8GHz-4.7GHz 8 çekirdek 36MB soket AM4 kutulu box işlemci​

G.Skill Trident Z Neo RGB CL16 (16-19-19-39) alüminyum soğutuculu 1.35v Dual bellek kiti, 2x8GB, 3600 MHz​

Corsair CSSD-F1000GBMP600 Force MP600 series gen4 M.2 SSD 1TB 4.950Mb/S okuma hızı/ 4.250Mb/S yazma hızı​

ASUS ROG-STRIX-1000G 80 Plus Gold 1000W modüler güç kaynağı japon kapasitörler 10 yıl garanti​

ASUS ROG STRIX B550-F GAMING(Wi-Fi) AMD B550 AM4 DDR4 4400 DP HDMI çift M.2 USB3.2 ax Wi-Fi + BT ARGB 2.5gbit LAN ATX PCI-e 4.0 ECC RAM desteği, AI ses engelleyici Mic. Desteği​

ASUS ROG STRIX Helios tempered glass RGB USB 3.1 mid Tower kasa.

NZXT X53 360mm sıvı soğutma.

Son düzenleme:
Merhaba, ben aşağıda görmüş olduğunuz sistem parçalarını sipariş verdim ve ekran kartı olarak RTX 3080 alacağım. Şimdilik stok gelmesini bekliyorum ve ekran kartı gelene kadar sistemi ekran kartsız çalıştıracağım. Ama aklıma şu takıldı, böylesine pahalı bir sistemi ekran kartsız çalıştırırsam sisteme zarar verir mi? Sizce ekran kartının gelmesini bekleyip mi toplayayım yoksa şimdi toplayıp ekran kartı geldiği zaman mı birleştireyim?

Eki Görüntüle 1074947

Eki Görüntüle 1074948
İşlemciniz de dahili grafik birimi var ise neden olmasın.İşlemciniz nedir?

Ne sıkıntısı olabilir ki? Dahili grafik birimi var ise onunla kullanırsınız. Çok aşırı eski bir ekran kartı takmadığınız sürece bir sıkıntı oluşmaz.

Linkler açılmıyor. İşlemciniz nedir acaba?
R7 5800x
Ne sıkıntısı olabilir ki? Dahili grafik birimi var ise onunla kullanırsınız. Çok aşırı eski bir ekran kartı takmadığınız sürece bir sıkıntı oluşmaz.
Düzelttim şimdi bakabilirsiniz
R7 5800x

Yeni konular

Geri
Yukarı