Sistemi yükseltme mi yoksa konsol mu?

Matrixxx7

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İhracat departmanı
Merhaba, Casper H310CH5-M7 DDR4 tabanlı bir anakartım, 16 GB tek modül DDR4 RAM ve GTX 750 Ti ekran kartı olacak şekilde bir sistemim var. i3 9100 işlemciyi gelen fiyat iyi diye sattım. Şimdi, masamda Samsung TV monitor denilebilecek tepki süresi 5 ms olan 60 Hz bir 32 inç TV monitor var ve altına da yeni sıfır bir Samsung soundbar aldım. Aklımda hep konsol almak var özellikle PS4 Pro. Neden PS4 Pro çünkü bir tek onda optik ses çıkışı var PS5'te yokmuş. TV'de de optik ses girişi olmadığı için konsoldan HDMI ile ses TV'ye gidecek, TV'den de Bluetooth ile sounbara gitmesi ses gecikmesi demek o yüzden PS4 Pro düşünüyorum. Konsol mu devam etsem yoksa PC tarafına mı yönelsem tamamen kararsızım. 7216b sorunsuz Pro'lar 10 bin civarı + laptop olması lazım sadece internet amaçlı.

PC geçmek için bütçen nedir?

Maksiumum 10 bin. Ryzen 5600 işlemci düşündüm veya aynı anakartta da kalabilirim dersem i5 9400F olur. Ekran kartında ise GTX 1660 yeterli olur. 10 Bin'i bulmuyor bile. Ama monitörüm PC oyunculuğu için uygun olmadığını düşünüyorum 60 Hz çok fark ediyorum ama konsol bunu fark ettirmiyor. PC ile konsolun 60 Hz'i aynı değil. Ayrıca 32 inç monitor masada çok yakın olduğu için konsolu biraz da o yüzden istiyorum biraz uzaktan bakmak için.

Maksiumum 10 bin. Ryzen 5600 işlemci düşündüm veya aynı anakartta da kalabilirim dersem i5 9400F olur. Ekran kartında ise GTX 1660 yeterli olur. 10 Bin'i bulmuyor bile. Ama monitörüm PC oyunculuğu için uygun olmadığını düşünüyorum 60 Hz çok fark ediyorum ama konsol bunu fark ettirmiyor. PC ile konsolun 60 Hz'i aynı değil. Ayrıca 32 inç monitor masada çok yakın olduğu için konsolu biraz da o yüzden istiyorum biraz uzaktan bakmak için.
Bütçen 10K ise ve oyun oynayacaksan konsol sevmememe rağmen konsol daha mantıklı geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı