Sistemin APU mu yoksa harici ekran kartıyla çalıştığını anlama

HolyKhal

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben 6-7 ay önce 4.000 TL'ye bir sistem toplamıştım ama toplanabilecek en kötü sistem olmuştu. Gtx 970 ekran kartına AMD A10 7850k işlemci ve asus a88x crossblade ranger anakart almıştım ne kadar saçma bir sistem olduğunu sistemi kullanmaya başladıktan sonra fark ettim maalesef. Benim size sorum şu bildiğiniz gibi AMD A10 7850k Apu 'lu bir işlemci. Bu işlemcinin Apu'su açık mı? Ben bunu nasıl öğrenebilirim? Ya da açıksa Gtx 970 devre dışı kalır mı? Hangisinin işlemcisiyle oynarım yada ikisi senkronizasyonlu bir biçimde mi çalışıyor? Çünkü hiç beklenmeyecek oyunlarda beklenmeyecek FPS değerleri görüyorum. (Bu konuda bir konu açmıştım o yüzden buralara girmeye gerek olduğunu düşünmüyorum) Şimdiden teşekkürler.

Apu'yu bios'dan kontrol ediyorsunuz diye biliyorum(emin değilim) . Lakin ciddi manada yanlış bir sistem almışsınız. Keşke danışsaydınız.

Evet, yanlış sistem almışsınız. Allahtan aldığınız APU'nun işlemcisi kötü değil. Bios ayarlarından ya da AMD driveri üzerinden geçiş yapmanız gerekiyor. İnternetten araştırırsanız bulabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı