Sistemin RAM RGB'leri çalışıyor fakat bilgisayar çalışmıyor

Sayargaming

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Benim şimdi topladığım bir PC var fakat RAM'larin RGB'si yanıyor ama bilgisayarın ne kasa fanı ne işlemci fanı çalışıyor hiçbirisi çalışmıyor. Kabloları kontrol ettim hepsi doğru yerlere takılı anakartta mı bir sıkıntı var bilemiyorum. Bir de PSU'nün kablosunu prize takıyorum powera basıyorum anakartta elektrik gitme sesi yani çıt sesi geliyor ama fanlar vs çalışmıyor. M.2 SSD'nin de RGB'si yanmıyor. Bir yardım eli uzatır mısınız rica etsem?

Arkadaşlar merhaba benim şimdi topladığım bir PC var fakat RAM'larin RGB'si yanıyor ama bilgisayarın ne kasa fanı ne işlemci fanı çalışıyor hiçbirisi çalışmıyor kabloları kontrol ettim hepsi doğru yerlere takılı anakarttamı bir sıkıntı var bilemiyorum. Bir de PSU'nün kablosunu prize takıyorum powera basıyorum anakartta elektrik gitme sesi yani çıt sesi geliyor ama fanlar vs çalışmıyor M.2 SSD'ninde RGB'si yanmıyor. Bir yardım eli uzatır mısınız rica etsem.

Bir de anakartım: B550M DS3H modeli onu yazmayı unutmuşum kusura bakmayın.

Pek bilgim yok yanıltmak istemiyorum seni ama aynısını yaşadım. Aynı anakart vardı. PC 'yi servise yolladım, ekran kartım bozulmuş. Bir dene ekran kartını başka bir sistemde.

Hocam APU sistem ekran kartı yok sistemde.
Hocam APU 'da mantıken bir ekran kartı değil mi? Görüntü verici aygıt bozulunca yapıyor bu sorunu demişlerdi bana. Tabii dediğim gibi ne desem yalan olabilir %100 bilgi sahibi değilim. Umarım bilen birileri çıkar.

Arkadaşlar merhaba. Benim şimdi topladığım bir PC var fakat RAM'larin RGB'si yanıyor ama bilgisayarın ne kasa fanı ne işlemci fanı çalışıyor hiçbirisi çalışmıyor. Kabloları kontrol ettim hepsi doğru yerlere takılı anakartta mı bir sıkıntı var bilemiyorum. Bir de PSU'nün kablosunu prize takıyorum powera basıyorum anakartta elektrik gitme sesi yani çıt sesi geliyor ama fanlar vs çalışmıyor. M.2 SSD'nin de RGB'si yanmıyor. Bir yardım eli uzatır mısınız rica etsem?

Bir de anakartım: B550M DS3H modeli onu yazmayı unutmuşum kusura bakmayın.
hocam sendeki durum acayip yani kablolaman hatalı gibi bi kasanın içinin fotoğrafını atabilirmisin?

Dosya Ekleri

• IMG-20240116-WA0039.jpeg
    IMG-20240116-WA0039.jpeg
    156,6 KB · Görüntüleme: 68
Tabii hocam.

Üstte CPU 4+4 PIN'i de takılı fotoğraf ta tam çıkmamışta.

Hocam RAM'leri 1 ve 4 slotlara takıp dener misiniz bir de PC'yi fişten çekip Power tuşunu 10sn basılı tutun.
Deneyeyim

Hocam yanlız 1. Slota takamıyorum bir Rami çünkü AMD yazısı denk geliyor

Deneyeyim.

Hocam yalnız 1. slota takamıyorum bir RAM'i çünkü AMD yazısı denk geliyor.

He bir de şey var hocam anakart kullanım kılavuzunda 2. ve 4. slotlara ilk takmamızı söylüyor.Eğer 2 tane Ramin varsa bu 2 slota tak diyorsa anakart kullanım klavuzunda

Son düzenleme:
Deneyeyim

Hocam yalnız 1. Slota takamıyorum bir RAM'i çünkü AMD yazısı denk geliyor

He bir de şey var hocam anakart kullanım kılavuzunda 2. ve 4. slotlara ilk takmamızı söylüyor. Eğer 2 tane RAM'in varsa bu 2 slota tak diyorsa anakart kullanım kılavuzunda

Elinizde termal macun var mı acaba çünkü soğutucuyu yanlış takmışınız

Yeni konular

Geri
Yukarı