Sistemin RAM RGB'leri çalışıyor fakat bilgisayar çalışmıyor

Sayargaming

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Benim şimdi topladığım bir PC var fakat RAM'larin RGB'si yanıyor ama bilgisayarın ne kasa fanı ne işlemci fanı çalışıyor hiçbirisi çalışmıyor. Kabloları kontrol ettim hepsi doğru yerlere takılı anakartta mı bir sıkıntı var bilemiyorum. Bir de PSU'nün kablosunu prize takıyorum powera basıyorum anakartta elektrik gitme sesi yani çıt sesi geliyor ama fanlar vs çalışmıyor. M.2 SSD'nin de RGB'si yanmıyor. Bir yardım eli uzatır mısınız rica etsem?

Arkadaşlar merhaba benim şimdi topladığım bir PC var fakat RAM'larin RGB'si yanıyor ama bilgisayarın ne kasa fanı ne işlemci fanı çalışıyor hiçbirisi çalışmıyor kabloları kontrol ettim hepsi doğru yerlere takılı anakarttamı bir sıkıntı var bilemiyorum. Bir de PSU'nün kablosunu prize takıyorum powera basıyorum anakartta elektrik gitme sesi yani çıt sesi geliyor ama fanlar vs çalışmıyor M.2 SSD'ninde RGB'si yanmıyor. Bir yardım eli uzatır mısınız rica etsem.

Bir de anakartım: B550M DS3H modeli onu yazmayı unutmuşum kusura bakmayın.

Sistemde kullanılan güç kaynağı nedir?

Gigabyte GP-UD750GM 750 watt 80+ Gold Ultra dayanıklı modüler kullandığım PSU hocam.

Bir sadece anakarta güç vermeyi dener misin sadece anakartta olsun güç fanlarım vs. güç kablolarını çıkar sadece işlemci fanı kalsın.

Kanka Allah senden razı olsun RGB perde fanlarda çalışıyr PC de çalışıyor çok teşekkür ederim kaç gündür uğraşıyorum olmadı sadece SYS fan pininden fanları söktüm çalıştı Allah senden razı olsun.

Son düzenleme:
Gigabyte GP-UD750GM 750 watt 80+ Gold Ultra dayanıklı modüler kullandığım PSU hocam.

Kanka Allah senden razı olsun RGB perde fanlarda çalışıyr PC de çalışıyor çok teşekkür ederim kaç gündür uğraşıyorum olmadı sadece SYS fan pininden fanları söktüm çalıştı Allah senden razı olsun.

Önemli değil güle güle kullan.

Tamam eyvallah hocam.

Bu arada anakartımda:gigabyte B550m ds3h modeli
Fanların anakarta sys portlarından takılı olması lazım diye biliyorum. Ben sırf onun için çoğaltıcı almıştım. Ama sonradan ARGB fanlar almak zorunda kaldığım için işe yaramadı. 50-100 tl arasına bulursun 1>4 yapan.

Geri
Yukarı