Sıvı soğutma pompa kablosu nereye takılır?

Seferdan

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, sıvı soğutma pompa kablosu şu an AIO_PUMP'a takılı. Fanlar ise commandera bağlı. Sıvı soğutma pompa kablosunu AIO_PUMP'a taktığım için bilgisayar BIOS'dayken ve açılmadan önce Full Speed de çalışıyor, bu ses çok rahatsız ediyor. Ayrıca qfandan kontrol edemiyorum. Aşağıdaki şemaya göre CPU_OPT veya CPU_FAN'a takarsam Q-fan kontrolüne sahip olacağım. Bu ikisinden (cpu_opt ve CPU_FAN) hangisine takmalıyım?

@Sir Benjamin :)

IMG_20211119_121249.jpg

Pompanın her zaman Full devirde çalışması önerilir. Hemde doğru yere takmışsınız. Pompa pumpda olmalı zaten o kalsında diğer fanları ise CPU_FAN zaten. BIOS üstünden kontrol yapamıyor musunuz?

Pompanın her zaman Full devirde çalışması önerilir. Hemde doğru yere takmışsınız. Pompa pumpda olmalı zaten o kalsında diğer fanları ise CPU_FAN zaten. BIOS üstünden kontrol yapamıyor musunuz?
Bios üzerinden yapamıyorum aio_pump sadece full speed de çalışıyor ve qfan kontrolü vermiyor. Ek olarak fanlar corsiar commandera bağlı, cpu_fana takılı değil
Sıvı soğutmanın uygulamasında profiller yok mu?
Pc açıldıktan sonra Icue uygulaması üzerinden hız kontrolü yapılabiliyor fakat ben bios üzerinden yapmak istiyorum.

BIOS üzerinden yapamıyorum aio_pump sadece Full Speed de çalışıyor ve qfan kontrolü vermiyor.

PC açıldıktan sonra iCUE uygulaması üzerinden hız kontrolü yapılabiliyor fakat ben BIOS üzerinden yapmak istiyorum.

Hocam pompa zaten Full devir çalışması sağlıklı. Onun haricinde de CPU_FAN'a taktıysanız kalan fanlarınızı BIOS üzerinden kontrol etmeniz gerekli aslında.

Edit: Pompayı AiO kısmından alıp normal CHA_FAN kısmına takıp pompa devrini de ayarlayabilirsin ama zaten üreticilerde Full devir olmasını öneriyor.

Edit 2 : Sıvı soğutmanın kendi fanını CPU_FAN a takınız kontrolcüde olmasına gerek yok. Kontrolcü üzerine takarsanız iCUE üzerinden yapabilirsiniz galiba. Corsair ekosistemini ekipman dışında bilmiyorum. Bios kontrolü için CPU_FAN da olması gerekli fanların.

Son düzenleme:
Bios üzerinden yapamıyorum aio_pump sadece full speed de çalışıyor ve qfan kontrolü vermiyor. Ek olarak fan corsiar commandera bağlı, cpu_fana takılı değil

Pc açıldıktan sonra Icue uygulaması üzerinden hız kontrolü yapılabiliyor fakat ben bios üzerinden yapmak istiyorum.
Hocam pompa arkadaşın dediği gibi standart bir hızda çalışması gerekiyor. Sesi falan mı rahatsız etti sizi?

Hocam sıvı soğutma pompa kablosu cha fanlara takılamıyor. Cpu_opt, cpu_fan yada aio_pumpa takılıyor. Aio_pump full hızda çalıştığı için sadece cpu_opt yada cpu_fan yerine takılabilir. Bu ikisinden hangisine takmam gerektiğini soruyorum.

Edit: Fanlar ile alakalı sorunum yok arkadaşlar onlar zaten corsair commandera takılı

Hocam sıvı soğutma pompa kablosu cha fanlara takılamıyor. Cpu_opt, CPU_FAN ya da aio_pumpa takılıyor. Aio_pump Full hızda çalıştığı için sadece cpu_opt ya da CPU_FAN yerine takılabilir. Bu ikisinden hangisine takmam gerektiğini soruyorum.

Edit: Fanlar ile alakalı sorunum yok arkadaşlar onlar zaten Corsair commandera takılı.

CPU_FAN boşta fanlarınız commanderda. Pompayı CPU_FAN'a takınız. Böylece devir kontrolü yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı