Sivi sogutma su fıskırtma ses problemi

bozkurtemr

Hectopat
Arkadaslar merhaba,

Cooler Master 240'lik sivi sogutma kullaniyorum arada bir az bir sey de olsa pompadan su fiskirtma sesi geliyor bir sure sonra tekrarliyor. (10-15 dk da bir). Bu ses cok ince bir su sesi ve normal internette felan gezinirken bu ses cok rahat duyuluyor. Daha once hic sivi sogutma deneyimim olmadigi icin sorum su olacakti. Sizce bu normal mi yoksa her hangi bir sikinti mi var ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de kullanmadım hiç ama duyduklarıma dayanarak konuşursam içinde hava kabarcığı olmuş olabilir.

Bu da zamanla radyatör üstündeki gerekli yerlerden uzaklaştırılacaktır diye düşünüyorum.

Bu ses @megastasyon'un da dediği gibi hava baloncuğu yüzünden olabilir. Kendiliğinden geçmiyorsa, radyatörü şöyle bir silkelerseniz geçer. İkinci olarak da; pompa devri değiştiği için olabilir. Pompayı en iyi verimlilik ve uzun ömürlülük için otomatik değil, tam devirde kullanmanızı tavsiye ederim.

Tesekkur ederim dediklerinizi deniyecegim. Hortumlarin 2'sinin de yukari bakmasi her hangi bir sorun teskil eder mi? Yani soyle ki pompanin cikislari ve radyator girisleri yukari bakicak sekilde.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı