Sıvı Soğutmaların Farkı Nedir ?

Standart 50 100 tl arası bir soğutucu işini görür. Eğer hoz aşırtmayı düşünüyorsan cooler master tpc 812 yi şiddetle tavsiye ediyorum. Hyper 212 evo dan çok daha iyi bir soğutucu.

Yeni bir soğutucu almadan önce; PC'nizin neden kapandığını araştırın isterseniz...
OC yapmadığınız halde PC'niz kapanıyor ise bunun bir sebebi var demektir!

Bu sebeblerden birkaçı:
  • Soğutucu CPU arası termal macun kurumuştur
  • Soğutucu tam oturmamıştır
  • Kasa içi hava sürkikasyonu yeteri kadar iyi değilr (özellikle sıcak yaz aylarında hava sürkikasyınu iyi olmayan sistemler yük altında reset vb. gibi durumlar mümkündür)
  • Ya da donanımsam bir hata vardır...

Yeni bir soğutucu almadan önce; PC'nizin neden kapandığını araştırın isterseniz...
OC yapmadığınız halde PC'niz kapanıyor ise bunun bir sebebi var demektir!

Bu sebeblerden birkaçı:
  • Soğutucu CPU arası termal macun kurumuştur
  • Soğutucu tam oturmamıştır
  • Kasa içi hava sürkikasyonu yeteri kadar iyi değilr (özellikle sıcak yaz aylarında hava sürkikasyınu iyi olmayan sistemler yük altında reset vb. gibi durumlar mümkündür)
  • Ya da donanımsam bir hata vardır...
Termal macun kuruduğunu nasıl anlayabilirim?
Soğutucuyu hiç çıkarmadık.
Gecen yazda kullandım bir sıkıntısı yoktu zaten havadan olduğunu sanmıyorum klimada oturuyorum içerisi 20 derece civarı oluyor.
Vatan Bilgisayarda toplatmıştım. Donanımsal bir hata var mı diye oraya mı götüreyim ? Yoksa kendim anlayabilir miyim ?

Am3+ uyumlu bir soğutucu. Belirttiğim üzere fx işlemci kullanıyorum
Biz Antalya'da yaşıyoruz. Malum buralar çok sıcak. Normal fan soğutabilir mi ? Ben işlemci rahat etsin demiştim. Yüksek ayarlarda oyun oynarken gayet akıcı 120 fps lerde akıcı oynarken ısınınca fps 20 lere düşüyor ve oyun kasmaya başlıyor. Bu durum olmasını istemiyorum. Antalya gibi bir yerde yeter mi ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı