Sıvı soğutmaya sürekli bakım yapılmalı mı?

Gök_Deniz

Hectopat
Merhaba. Sıvı soğutmalı bir hazır sistem alacağım. Daha önce hiç sıvı soğutmalı bir PC kullanmadım. Fandan farklı olarak sürekli bir bakımı veya sıvısının değişimi yapılması gerekiyor mu?

Kitapçıkta sıvı değişimiyle ilgili bilgi yazar ama genellikle 2-3 yıldan fazla gidiyor. Esas klasik kasa temizliğiyle birlikte fan ve radyatör temizliği (tozlardan) gerekebilir. O da kullanıma ve ortama bağlı olarak altı ay - bir yıl arası değişir.

Düzenli temizliği yapılması gerekiyor fanlarin vesaire. Ayrıca hangi sistemi alıyorsunuz link atar mısınız.

Üzerinde 1-2 oynama olacak ve işlemcisinide r7 7700x yapıp yapmama arasındayım.

Üzerinde 1-2 oynama olacak ve işlemcisinide r7 7700x yapıp yapmama arasındayım.
X yapana kadar 7800x3d yapın. Sıvı sogutma da gerek degil. Phantom spirit 120 se yeterli olur ama illa sıvı sogutma mi istiyorsunuz? Ben olsam sividan vazgeçer kalan parayı 7800x3d ye harcardim. Ayrıca aynı fiyata 4070S'li sistem var. Sizin net bütçeniz nedir? Yeni konu açabilirsiniz veya buraya yazın isterseniz.

X yapana kadar 7800x3d yapın. Sıvı sogutma da gerek degil. Phantom spirit 120 se yeterli olur ama illa sıvı sogutma mi istiyorsunuz? Ben olsam sividan vazgeçer kalan parayı 7800x3d ye harcardim. Ayrıca aynı fiyata 4070S'li sistem var. Sizin net bütçeniz nedir? Yeni konu açabilirsiniz veya buraya yazın isterseniz.
Bütçem 50k yı bulmadan bu civarda. Öneri sistemleriniz varsa atarsanız sevinirim. 32gb ram ve en az 1tb ssd olması tercihimdir.

Buyrun hocam bu çok daha iyi olacaktır. Seçtiğim markalara güvenebilirsiniz bir sikintiniz olmaz.
İşlemci soğutucu için Thermalright Phantom Spirit 120 SE ARGB TL-C12B-S V2 120mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu – 2 Yıl Birebir Değişim Garantili
Bu soğutucu ileride 7800x3d veya 7950x3d bile alsanız yetiyor yani bütün Ryzen 7000 serisine yetiyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240427_211007_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20240427_211007_Samsung Internet.jpg
    77,7 KB · Görüntüleme: 3
Buyrun hocam bu çok daha iyi olacaktır. Seçtiğim markalara güvenebilirsiniz bir sikintiniz olmaz.
İşlemci soğutucu için Thermalright Phantom Spirit 120 SE ARGB TL-C12B-S V2 120mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu – 2 Yıl Birebir Değişim Garantili
Bu soğutucu ileride 7800x3d veya 7950x3d bile alsanız yetiyor yani bütün Ryzen 7000 serisine yetiyor.
Teşekkür ederim değerlendireceğim

Teşekkür ederim değerlendireceğim
Aynı zamanda bütçe 53-55k olursa 7800x3d seçilip isteklerinize uygun ama parca kalitesinden biraz kısılmış şekilde de alınabilir. Varyasyonlar değiştirilebilir hocam siz ileride işlemci veya ekran kartı degistirecekmisiniz falan onlarda önemli yani ama bu isteklerinize en uygun sistem bu bütçede.

Aynı zamanda bütçe 53-55k olursa 7800x3d seçilip isteklerinize uygun ama parca kalitesinden biraz kısılmış şekilde de alınabilir. Varyasyonlar değiştirilebilir hocam siz ileride işlemci veya ekran kartı degistirecekmisiniz falan onlarda önemli yani ama bu isteklerinize en uygun sistem bu bütçede.
AM5 alıcam her şekilde o zaten şuan ileriye dönük. Monitörüm suan 1080p ilerde 2k geçebilirim onun icin 4070 alıyorum

Geri
Yukarı