Sizce Mafia 4 nasıl olmalı?

Carlx45

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Polis Dedektifi
Mafia 4 oyununda;
1 -Oyun, mutlaka 1970'lerde ya da 1920'lerde geçmeli. Oyun zamanının atmosferini iyi yansıtmalı. (Her ne kadar Mafia 3 kötü olsa bile dönemini iyi yansıttığını düşünüyorum.)
2- 3. oyundaki New Orleans'ın ta kendisiydi ve Mafia serisini geçtim neredeyse İtalyan mafyası ile alakası olmayan bir konseptti. 1.Oyunda New York, 2. oyunda ise Chicago tarzı bir şehir idi ve gayet de iyi yansıtıldı. 4. oyunda ise San Francisco'ya da Los Angeles olmasının Mafia 4 oyununa yakışacağına düşünüyorum.
3- Oyunda karakterimiz İtalyan kökenli olması çok iyi olacaktır. Oyunda mutlaka İrlandalılar, Afro-Amerikalı'lar, Çinliler, Ruslar gibi başka etniklerde bulunmalı ki suç kültürünü realist bir şekilde oyuncuya aktarılmalı.
4- Oyundaki görevler 1.oyunda ve 2.oyunda olduğu gibi devam etmeli diye düşünüyorum,3.oyundaki gibi açık dünya tarzı kesinlikle Mafia serisine yakışmıyor.
5- Oyundaki görevler Mafia 1 kalitesinde olduğu şekilde olması oyunun mükemmel olacağının göstergesi olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açık dünya neredeyse hiç olmamalı bence. Mafia temasına pek uymuyor bence. 10 saat süren ama her bir saatine özen gösterilmiş, her görevi kaliteli olan bir oyun olmalı. Genel oynanış zaten değişmez, 3. Şahıstan hızlı olmayan daha gerçekçi ve tok hissettiren bir silah mekaniği güzel olur.

Mafia 4 oyununda;
1 -Oyun, mutlaka 1970'lerde ya da 1920'lerde geçmeli. Oyun zamanının atmosferini iyi yansıtmalı. (Her ne kadar Mafia 3 kötü olsa bile dönemini iyi yansıttığını düşünüyorum.)
2- 3. oyundaki New Orleans'ın ta kendisiydi ve Mafia serisini geçtim neredeyse İtalyan mafyası ile alakası olmayan bir konseptti. 1.Oyunda New York, 2. oyunda ise Chicago tarzı bir şehir idi ve gayet de iyi yansıtıldı. 4. oyunda ise San Francisco'ya da Los Angeles olmasının Mafia 4 oyununa yakışacağına düşünüyorum.
3- Oyunda karakterimiz İtalyan kökenli olması çok iyi olacaktır. Oyunda mutlaka İrlandalılar, Afro-Amerikalı'lar, Çinliler, Ruslar gibi başka etniklerde bulunmalı ki suç kültürünü realist bir şekilde oyuncuya aktarılmalı.
4- Oyundaki görevler 1.oyunda ve 2.oyunda olduğu gibi devam etmeli diye düşünüyorum,3.oyundaki gibi açık dünya tarzı kesinlikle Mafia serisine yakışmıyor.
5- Oyundaki görevler Mafia 1 kalitesinde olduğu şekilde olması oyunun mükemmel olacağının göstergesi olduğunu düşünüyorum.
Mafia kültürünü yansıtsın.

Vito kadar olmasa da en az onun kadar iyi bir karakter olsun.

Oyuna Açık Dünya, RPG öğeleri koyacağım diye zorlayarak içine etmesinler,

Hikaye ve grafiklere önem versinler. Atmosfere kapılalım gidelim.

Mevsimler, sabah-akşam gün döngüsü, gerçekçi etkinlikler olsun.

Burada öyle güzel şeyler ortaya konulabilir ki daha say say bitiremem.

Bence en önemlisi tek adam olarak değil de oyunun mafya olduğumuzu hissetirmesi önemli. Savaşlara mafya grubumuzla birlikte girmemiz lazım. Ve İtalya'da geçip İtalyan mafyasını oynasak süper olurdu. Grafik, vuruş zevki ve hikayeye abanmaları lazım. Bir de hangar 13 yapıyorsa umarım Mafia 3'ten dersini iyi almıştır. Ha son olarak oyun süresini biraz daha uzatmaları (döngüye sokmadan) ve açık dünya yerine çizgisel oyun yapmaları lazım.

Mafia kültürünü yansıtsın.

Vito kadar olmasa da en az onun kadar iyi bir karakter olsun.

Oyuna Açık Dünya, RPG öğeleri koyacağım diye zorlayarak içine etmesinler,

Hikaye ve grafiklere önem versinler. Atmosfere kapılalım gidelim.

Mevsimler, sabah-akşam gün döngüsü, gerçekçi etkinlikler olsun.

Burada öyle güzel şeyler ortaya konulabilir ki daha say say bitiremem.
Mafia 1 ve Mafia 2 oyunun devamı niteliğinde oyun olursa güzel olacak sadece.

Hangar 13 Mafia Definitive Edition ile güzel oyun yaptı aslında.Ondan devam etmeliler.

Bence en önemlisi tek adam olarak değil de oyunun mafya olduğumuzu hissetirmesi önemli. Savaşlara mafya grubumuzla birlikte girmemiz lazım. Ve İtalya'da geçip İtalyan mafyasını oynasak süper olurdu.
Bir aralar Sicilya'da geçmesi bekleniyordu demişlerdi sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı