Skinny fat bulk nasıl yapılır?

yektadontknow

Centipat
Arkadaşlar, öncelikle iyi akşamlar. Şimdi benim vücut tipim skinny fatten bir tık daha iyi ama yine de skinny fatte giriyorum o yüzden %100 bulk yapmam lazım. Şimdi bugün sporumun 11. günü (adaptasyon süreci) haftada 3-4 kere yapıyorum sporu. Mutlaka dinlenme günleri koyuyorum araya. Benim kas kütlesi için bulk yapmam lazım fakat nasıl? Aylık 2000-2500TL harçlık alıyorum ve hepsini gömmeye hazırım. Protein veya kalori ağırlıklı mı yoksa hem protein hem kalori şeklinde mi bulk yapmam lazım.

Bir de antrenmanlarım cok ağır geçiyor (testestronum yüksek ergen oldugum için), fazla yüklendiğim için normal bulktan daha fazla mı yemem lazım?

Ayrıca kreatin almak istiyorum fakat hani çok mu erken diye düşünüyorum. Ondan da kötüsü saç genetiği %90 anne derler ve dayılarımın hepsi kel :( Erkenden kel olur muyum acaba? (Reflex kreatin alacağım en iyisi o diyorlar) Kreatin yanında da protein tozu veya gainer vs. lazım olur mu?

• Boyum: 1.75-1.79 arası hatırlamıyorum
  • Kilo: 75 kg
  • Yağ oranı: Hiçbir fikrim yok.

Son düzenleme:
Hocam aldığınız kalori harcadığınızdan fazla olacak ki vücut depolasın. Hepsi bu kadar. BMR'ınızı hesaplayın bakalım ölmemek için günlük kaç kalori almanız gerekiyormuş onu öğrenelim.

Hocam aldığınız kalori harcadığınızdan fazla olacak ki vücut depolasın. Hepsi bu kadar. BMR'ınızı hesaplayın bakalım ölmemek için günlük kaç kalori almanız gerekiyormuş onu öğrenelim.
1705615424886.png

Arkadaşlar, öncelikle iyi akşamlar. Şimdi benim vücut tipim skinny fatten bir tık daha iyi ama yine de skinny fatte giriyorum o yüzden %100 bulk yapmam lazım. Şimdi bugün sporumun 11. günü (adaptasyon süreci) haftada 3-4 kere yapıyorum sporu. Mutlaka dinlenme günleri koyuyorum araya. Benim kas kütlesi için bulk yapmam lazım fakat nasıl? Aylık 2000-2500TL harçlık alıyorum ve hepsini gömmeye hazırım. Protein veya kalori ağırlıklı mı yoksa hem protein hem kalori şeklinde mi bulk yapmam lazım.

Bir de antrenmanlarım cok ağır geçiyor (testestronum yüksek ergen oldugum için), fazla yüklendiğim için normal bulktan daha fazla mı yemem lazım?

Ayrıca kreatin almak istiyorum fakat hani çok mu erken diye düşünüyorum. Ondan da kötüsü saç genetiği %90 anne derler ve dayılarımın hepsi kel :( Erkenden kel olur muyum acaba? (Reflex kreatin alacağım en iyisi o diyorlar) Kreatin yanında da protein tozu veya gainer vs. lazım olur mu?

• Boyum: 1.75-1.79 arası hatırlamıyorum
  • Kilo: 75 kg
  • Yağ oranı: Hiçbir fikrim yok.
Kiloya 70 yazmışım k.b 75 olacaktı düzelttim hemen.

@yektadontknow normal yaşamınıza aktivitelerinizle beraber devam etmek için 2300-2400 arasında kalori almanız gerekiyor. Yaklaşık 7000 kalori 1Kg yapıyordu sanırım. Oradan hesaplayın. Her gün mesela 3000-3200 arası kalori alırsanız 10 günde falan 1Kg fazlanız olmuş olur ona göre hesaplayın.

@yektadontknow kendin söylüyosun işte kas kutlen yok direk obez olursun az kas kütlesi ile bulk yapmaya çalışırsan.
Hocam bulk zaten kas kütlesi kazanmak için değil mi ? Siz bana önce yağ verdirip sonra mı bulka geçmemi öneriyosunuz yoksa kas kütlesi kazandıktan sonra mı? 2. seçenekse durduk yere nasıl kazanayım yani öğün vs. yerim sıkıntısız fakat yani tavuk pilav yiye yiye alamam heralde ben bu kasları ?

@yektadontknow kas kazanmanın en önemli yolu antrenman hocam kilo almak değil. Aynı kiloda kalarak da kas kütleni arttırabilirsin. Cidden zayıf olsan evet almak zorunda olursun da senin kilonda boyunda olup gayet iyi kaslı gözüken insanlar var.

Yeni konular

Geri
Yukarı