Skyrim alınır mı?

toprakcinar

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 10400f 2.90@ - GTX 40600 -16 GB RAM - Powerboost Stallion 700 W Bronze 80+ - 1 TB HDD - 240 SSD
Skyrim serisiyle uzaktan yakından alakam yok. Steam'de 70 liraya düşmüş, atmosferi ve grafikleri hoşuma gittiği için gözüme çarptı. Serinin hiçbir oyununu bilmiyorum o yüzden arada kaldım. Bilen birisi oyun hakkında biraz bilgi verebilir mi?
+Hikayesi'ni anlamam için önceki oyunları da oynamam şart mı ?

Son düzenleme:
Dövüş mekanikleri hoşuma gitmedi. Güzel yönleri var. Az oynadım bıraktım sarmadı. Oynayan bitiren varsa daha derin anlatabilir.

Serinin diğer oyunları tarihi eser niteliğinde zaten. O yüzden direkt Skyrim'den başlayabilirsiniz. Oyunun atmosferi ve dünyası gerçekten çok güzel. Yan görevler o kadar iyi ki, ana hikâyeyi bile unutmuştum oynarken. Sadece ana hikâyeyi oynayıp bitireyim diyeceğiniz bir oyun değil yani. Tüm içerikleriyle çok uzun bir oynanış süresi sunuyor ve çok çeşitli bir mod dünyası var. RYO (RPG) kısmı ağır basan bir oyun. Alacağınız sürüm muhtemelen Special Edition sürümü. O sürüm, oyunun 3 tane ek paketiyle birlikte geliyor. O fiyata kesinlikle değer, bir klasiktir zaten. Almanızı tavsiye ederim.

Dövüş mekanikleri hoşuma gitmedi. Güzel yönleri var. Az oynadım bıraktım sarmadı. Oynayan bitiren varsa daha derin anlatabilir.

Oyun bitirmelik değil yan görev yapmalık yan görevleri ana hikaye kalitesinde combat leş ama modlar ile yepis yeni olan bir oyun Skyrim alınır aldırılır.

Skyrim serisiyle uzaktan yakından alakam yok. Steam'de 70 liraya düşmüş, atmosferi ve grafikleri hoşuma gittiği için gözüme çarptı. Serinin hiçbir oyununu bilmiyorum o yüzden arada kaldım. Bilen birisi oyun hakkında biraz bilgi verebilir mi?

O oyun anlatılmaz yaşanır. Eski olması ve dövüş dinamikleri kötü bile olsa sadece hikayesi yeter. Alınır güzelce oynanır.

hikayeyi anlamam için önceki oyunları oynamalı mıyım ?

Alınmaz, gençliğinize yazık edersiniz😂.

Şaka bir yana The Elder Scrolls evreni büyük bir batak. Bir yandan oyunu oynarken bir yandan da oyunun wikisini okuyordum.

Hikayeyi anlamam için önceki oyunları oynamalı mıyım?

Bazı görevler ve oyun içinde anlatılan hikayeler için eski oyunlarda geçenleri bilmek oyundan alınan zevki arttırıyor ama ben o grafiklere katlanamam, mod ile grafikleri güzelleştirmekle uğraşamam diyorsan gerekli değil. Merak ettiğin yerleri oyundaki kitaplardan ya da şuradan okuyarak öğrenebilirsin.

Ayrıca son gelen güncelleme ile oyunun oynanış tarzı değişti. Artık hayatta kalma oyunlarındaki gibi uyku, açlık gibi yenilikler eklendi. Tabii istersen ayarlardan bunu kapatıp eski şekliyle oynamaya devam edebiliyorsun.

Geri
Yukarı